بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مقدمه ای بر ژنیتیک باستان شناسی

مقدمه ای بر ژنیتیک باستان شناسی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8621910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
21,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب آزمایش‌های ژنتیک به مثابه یکی از راه‌هایی معرفی می‌شود که ممکن است به بعضی از مسائل باستان‌شناسی پاسخ دهد و به ارزیابی‌ها و راه‌های چاره جدیدی منجر شود. گذشته تکاملی انسان پازلی است با قطعات و تکه‌های بسیار جدا از هم، شامل فسیل‌های باقیمانده، مواد فرهنگی و اکنون هم ژنوم انسانی. لازم است که این تکه‌ها به هم متصل شده و نظریه‌های قابل قبولی را در مورد تاریخ انسان فراهم آورند. تکنولوژی و علوم امروزی تا آنجا پیشرفت کرده است که می‌توان آن را عصر ژنوم نامید. باید گفت که ژنوم، ابزاری فوق‌العاده مؤثر است که پازل مذکور را با دقت بیشتری مورد مشاهده قرار داده و نتایج قابل قبول‌تری در اختیار محققان قرار می‌دهد. مطالب این کتاب چنان ساده نوشته شده است که در فهم آن هیچ پیچیدگی و دانش زیست‌شناختی پیشرفته لازم نیست. مثال‌های متعددی نیز برای درک بهتر مطالب آورده شده‌ است. همچنین نمونه‌ای از یک مطالعه موردی (سکانس DNA از اسکلت‌های دوره ایلام میانه) به منظور تشخیص هاپلو گروپی که اسکلت‌های نام برده شده به آن تعلق دارند در پایان کتاب آورده شده است و خوانندگان در این قسمت نتایج مباحث نظریه‌ای را در یک آزمایش عملی مشاهده خواهند نمود.

تاب حاضر برای دانشجویان رشته باستان‌شناسی به عنوان کتاب مبنایی تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط