بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تذهیب در ایران (تاریخچه، نقوش و اصطلاحات)

تذهیب در ایران (تاریخچه، نقوش و اصطلاحات)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 86224 10003022
قابل تهیه از مراکز پخش
31,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آرایه‌های تذهیب، پیش از آن که بر مرکز صفحه بنشیند و راه نظر به خیال مشتاقان بگشاید، در کناره‌های صفحه و میان سطرها برآمد و در شمسه‌ها، ترنج‌ها، سرلوح‌ها، کتیبه‌ها و ... شالوده کتاب‌آرایی شد. گرچه پاره‌ای از آثار در نسخه‌های بازمانده از سده‌های پیشین، جایگاه زرنگاری را بدون پیوستگی با خوشنویسی و نگارگری نشان می‌دهد، همواره شناخت تذهیب در سایه این هنرها گسترش یافته است. کتاب پیش رو، از نخستین پژوهش‌هایی است که به دیرینگی زرنگاری، نقوش و گوناگونی آن، جدا از خوشنویسی و نگارگری می‌پردازد. تصویرهای کتاب، ‌برگرفته از مجموعه‌های شناخته جهانی، روند دگرگونی‌ها را به خوبی نشان می‌دهد. همه تصاویر در لوح فشرده‌ای با کیفیت مناسب و امکان بزرگ‌نمایی آثار، کتاب را همراهی می‌کند.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته هنرهای اسلامی،‌ شاخه کتابت و نگارگری در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «آشنایی با تذهیب» به ارزش 2 واحد تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان به این هنر نیز از آن بهره‌مند شوند.