بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معماری ایران از عصر صفوی تا عصر حاضر

معماری ایران از عصر صفوی تا عصر حاضر

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8625010003022
قابل تهیه از مراکز پخش
46,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

صفویان در طراحی شهرها، بازارها، کاروانسراها، مساجد، مدارس، مسجدـ‌ مدرسه‌ها و احداث کاخ- ‌‌باغ‌‌ها به نوآوری‌ها و ابتکارات تحسین‌برانگیزی دست یافتند. آنان هنر ترکیب کاخ و باغ را ـ‌ که ریشه در معماری پیش از اسلام دارد ـ به اوج زیبایی و شکوه رساندند. حتی گورکانیان هند در طراحی تاج‌محل نیز متأثر از معماری دوره صفوی بودند. مؤلف در این کتاب کوشیده است از زوایای گوناگون و موشکافانه به بیان ویژگی‌های هنر معماری عصر صفوی بپردازد و سیر تحول آن را تا عصر حاضر بیان کند. از زمان شکل‌گیری دولت صفوی تا پایان دوره قاجار تحولات فراوانی در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی رخ داده که به طور مستقیم یا غیرمستقیم در معماری و آرایه‌های معماری ایران نقش بسزایی داشته است. مؤلف در حد توان و متناسب با موضوع به این تحولات پرداخته است.

این کتاب برای دانشجویان رشته های باستان‌شناسی در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد گرایش دوران اسلامی و رشته‌های معماری و پژوهش هنر به عنوان منبع درس‌های هنر معماری اسلامی تدوین شده است.
محصولات مرتبط