بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نظام های همکاری در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8626710003022
قابل تهیه از مراکز پخش
13,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تعامل و مشارکت لازمه زندگی اجتماعی است و حیات بشری جز در سایه روابط، دادوستدها و کنش‌­های متقابل اجتماعی دوام نمی‌یابد. کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی به عنوان سازمان‌هایی زنده و پویا از این قاعده مستثنا نیستند و برای حضور در عرصه رقابتی دانش ناگزیرند با تعامل­‌ها و روابط خود علایق مشترکی را شناسایی کنند و روابطی را پی بگیرند تا بتوانند در سایه همکاری و تشریک مساعی، آنها را به فرصت­‌هایی برای رشد و بالندگی مبدّل سازند. بدیهی است تنوع و ژرف‌گرایی دانش بشری از یک‌سو، و اعتبارات مالی محدود، کمبود فضای فیزیکی، و افزایش روزافزون بهای منابع اطلاعاتی از سوی دیگر، رؤیای سنتی تمرکز و انباشتگی اطلاعات در مکانی واحد را از تفکر اجتماعی حذف کرده و سیاست مراکز اطلاع­‌رسانی را از «مالکیت بر منابع» به «دسترسی به منابع اطلاعاتی» تغییر داده است. در این میان، همکاری بین کتابخانه‌­ها و مراکز اطلاع‌رسانی به همراه بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، یکی از مهم‌ترین شیوه‌های تحقق این سیاست است.

این کتاب به عنوان منبع درسی برای دروس "خدمات فرانهادی کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی" و "مدیریت کتابخانه‌ها و مراکز اطلاع‌رسانی" در مقطع کارشناسی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی، درس "اشتراک منابع در محیط دیجیتالی" در مقطع کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش مدیریت کتابخانه‌های دیجیتال، درس "مدیریت منابع اطلاعاتی"در مقطع کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش‌های مدیریت اطلاعات و مدیریت کتابخانه‌های دانشگاهی قابل استفاده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما