بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مبانی و اصول عصب شناختی یادگیری و تربیت

مبانی و اصول عصب شناختی یادگیری و تربیت

ناشر : سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت)

نویسنده : علی نوری

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 268

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8632910003022
قابل تهیه از مراکز پخش
13,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

علوم اعصاب یکی از مبانی و منابع ارزشمند اطلاعاتی برای نظریه و عمل تربیتی است که در دهه های اخیر موجی از بینشهای نوین درباره سازوکارهای عصبی زیربنایی یادگیری و رشد عرضه کرده است. نظریه‌پردازان و برنامه‌ریزان تربیتی می توانند با اتکا به مبانی و اصول عصب‌شناختی یادگیری به توصیف و تبیین جامع‌تری از ماهیت پدیده‌های تربیتی دست یابند و متعاقب آن سیاستها و برنامه‌های مدارس را بهبود بخشند. کتاب حاضر با مروری جامع بر پیشینه نظری و تجربی مرتبط با مطالعات عصب – تربیت به توصیف و تحلیل این مبانی و اصول و کاربردهای تربیتی مبتنی بر آنها می پردازد. اگر چه مجموعه این اصول و رهنمودها ممکن است همه دلالتها و کاربردهای تربیتی پژوهش علوم اعصاب را در برنگیرد، اما بخش گسترده‌ای از دانش قابل اعتبار و قابل اعتماد را عرضه می‌کند که با اطمینان می‌تواند در عرصه سیاست‌گذاری و عمل به کار گرفته شود.

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته‌ مطالعات ذهن، مغز و تربیت در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس «علوم اعصاب تربیتی» به ارزش 3 واحد تدوین شده است و برای دانشجویان رشته علوم تربیتی نیز قابل استفاده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه‌مندان نیز از آن بهره‌مند شوند.
محصولات مرتبط