بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. راز دختر استیو جابز

راز دختر استیو جابز

ناشر : کتابستان معرفت

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 480

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8635910003022
70,000 63,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب که پیش ‌تر با انتشارش در آمریکا سر و صدای زیادی به پا کرد‌ه بود، روایت متفاوتی از شخصیت استیو جابز را از زبان دختر بزرگ او لیسا برنان جابز روایت می‌ کند.

او وقتی به دنیا آمد که جابز 23 سال داشت. جابز انکار کرده بود پدر اوست اما یک تست دی‌ ان ‌ای خلاف این را ثابت کرد.

برنان جابز در بسیاری از خاطراتی که تعریف می ‌کند، نشان می ‌دهد که جابز نسبت به دخترش رفتار بدی داشته است. به طور مثال او نمی ‌خواست سیستم گرمایشی در اتاق دخترش قرار دهد. لیسا می ‌گوید، حتی با وجود اینکه او رابطه‌ ای غیرمعمول با پدرش داشت، هرگز حس تهدید شدن از سوی او نکرد، ولی بعضی مواقع پدرش «فقط عجیب» بود. او در اشاره به شوهرش بیل که دو فرزند از ازدواج قبلی ‌اش دارد، گفت: شوهرم را می ‌بینم که چه رابطه خوبی با دخترانش دارد و کاملاً مسئولیت‌ پذیر است. پدرم هم خیلی دوست داشت چنین آدمی باشد و همیشه چنین افرادی را دور خودش جمع می‌ کرد، اما خودش هرگز نمی ‌توانست چنین مردی باشد.

کتاب اشاره می ‌کند که جابز بالاخره در روزهای پایانی عمرش از دختر خود معذرت ‌خواهی کرد، مخصوصاً به خاطر اینکه وقت بیشتری با او نگذراند، در دوران نوجوانی او ناپدید می ‌شد، پیغام‌ هایش را جواب نمی‌ داد و تولدهایش را فراموش می‌ کرد. برنان جابز به این معذرت ‌خواهی به عنوان «پایان سینمایی» خودش اشاره کرده است.

لیسا در این کتاب درباره مشکلاتی که در کودکی داشته می ‌گوید: زمانی که ما از شدت گرسنگی خوابمان نمی ‌برد‌، پدر چند کیلومتر آن طرف‌ تر داشت درباره مبانی موفقیت صحبت می‌ کرد.

زمانی که خاطرات لیسا برنان جابز منتشر شد،‌ خانواده جابز و خواهرش در بیانیه ‌ای اعلام کردند که این کتاب با خاطرات آن‌ ها از جابز تفاوت بسیار دارد، نمایش استیو در این کتاب آن شوهر و پدری نیست که ما می ‌شناختیم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط