105,000
تومان
10 ٪
94,500
تومان
افزودن به سبد خرید

در حسرت دست هایت

دسته بندی: رمان و داستان کوتاه

ناشر: کتابستان معرفت

نویسنده: میچ آلبوم

سال نشر: 1399

تعداد صفحات: 212

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کرونا نه فقط سبک زندگی و بینش ما به دنیا را دستخوش تغییر کرده که از همان روزهای اول موتور تخیل ذهن ما را به کار انداخته است. اینکه از کجا آمده، چه کسانی آن را ساخته ‌اند یا چه کسانی از شیوع آن نفع می‌ برند، تا کی هست و اصلاً قرار است با آن چه کنیم؟!

قبل از کرونا که بزرگ ‌ترین همه‌ گیری تاریخ بشریت است، در قاموس داستان ‌ها و فیلم ‌های بسیاری درباره‌ پاندمی ‌ها ماجراهایی را دیده بودیم و حالا انگار هر روز درون خوابی مشوش یا داستان و فیلمی تخیلی بیدار می ‌شویم.
«میچ آلبوم» نویسنده‌ امریکایی که با کتاب «سه‌ شنبه ‌ها با موری» در ایران به شهرت رسیده است، در حرکتی هوشمندانه همزمان با کرونا دست به نگارش رمانی زد که تصویری نمادین از احوال مردم جهان در این روزهاست. او داستانش را «human touch» نامیده و در یکی از شهرهای امریکا می ‌گذرد ولی جهان داستان او به وسعت زندگی همه مردمان و نوع بشر است.

میچ آلبوم این داستان را به صورت بخش‌ بخش روی وبسایتش بارگذاری می ‌کرده و به ‌طور رایگان در اختیار خوانندگان قرار می ‌داده است. حالا بعد از پایان این رمان کوتاه داستان میچ آلبوم به زبان‌ های زیادی از جمله فارسی ترجمه شده است.
انتشارات کتابستان هم ترجمه‌ شایسته و مطلوبی از این کتاب به بازار نشر ارائه کرده است.

این کتاب که در ترجمه‌ ای ‌دقیق به نام «در حسرت دست‌ هایت» برگردانده شده در حجمی کم، داستانی را روایت ‌می ‌کند که همدلی هر مخاطبی را از هر زبان و منشی بر می ‌انگیزد و حس همذات‌ پنداری مخاطبان را به خوبی با خود همراه می‌ کند.
ترجمه پاکیزه و خواندنی این رمان حاصل کوشش «فاطمه مدیحی بیدگلی» است که به خوبی از پس برگرداندن زبان و انتقال حس داستان برآمده است.
داستان حول محور چهار خانواده می ‌گذرد که هر کدام در گوشه ‌ای از خیابان زندگی می ‌کنند و روابط صمیمانه و نزدیکی دارند؛ روابطی که با شیوع ویروس کرونا دستخوش تغییراتی می‌ شود که عجیب اما باورپذیر است.

خواندن احوال زندگی این چهار خانواده را در رمان «در حسرت دست‌ هایش» از دست ندهید.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام