loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جایگاه رزق انسان در هستی

4 (3)

ناشر لب المیزان

نویسنده اصغر طاهرزاده

تعداد صفحات : 197

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 868 10003022
55,000 49,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

برای روشن شدن جایگاه رزق در زندگی باید آن را از منظر خالق هستی تجزیه و تحلیل کرد و به سخنان ائمه ی معصومین (ع) که بازگوکننده ی سخنان خدا هستند و از منظر الهی به این پدیده می نگرند، توجه خاص نمود تا بتوان با بصیرتی کامل نسبت به طلب رزق برخورد کرد. بر این اساس حضرت علی (ع) در نامه ی 31 خود به فرزندشان امام حسن (ع) فرازی مهم را در تحلیل جایگاه رزق در زندگی انسان بازگو می کنند . در این نامه آن حضرت، از دو نوع رزق یاد می کنند: رزقی که انسان به دنبال آن است و رزقی که خود به دنبال انسان است (رزق مقدر). بر این اساس کتاب حاضر با استناد به آیات و روایات، به بررسی جایگاه رزق در زندگی انسان ها، نیز جایگاه تلاش انسان ها و محدوده ی آن در ارتباط با تامین رزق، اختصاص یافته است. مباحث اصلی کتاب بدین قرار است: رزق حقیقی و غیر حقیقی؛ جایگاه اعتماد به سخنان ائمه ی معصومین (ع) در رزق؛ رزق فردای نیامده؛ مقدرات حکیمانه، بستر تعالی انسان ها؛ و زندگی، ماورای وسعت و تنگی رزق.

قسمتی از مقدمه کتاب:
شاید رزق در زندگی انسان، از یک منظر مهم ترین مسئله و از منظری دیگر ساده ترین مسئله باشد، و همین امر است که اگر منظر خود را نسبت به رزق تصحیح نکنیم، ممکن است طلب رزق، تمام زندگی ما را اشغال کند و درست امری که باید برای هدفی بسیار بزرگتر در کنار زندگی باشد ، هدف زندگی گردد. لذا برای نجات از چنین مهلکه ای باید به دقت هرچه تمان تر جایگاه رزق را در زندگی خود بشناسیم و بررسی کنیم که آیا خالق انسان او را در تهیه رزق به خودش وا گذاشته و یا همراه خلقت او، رزق او را نیز خلق کرده و یا چیزی است بین این دو، و خلاصه انسان در طلب رزق، چه وظیفه ای بر عهده دارد؟
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما