بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. علم اصلاحات شاهانه

علم اصلاحات شاهانه

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

فصل اول این کتاب «نشستی سرنوشت ساز» نام گرفته و نویسنده کتاب در ابتدای این فصل آورده است که «گرچه در تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی ایران، خاطره ها چنان پراکنده، آشفته و گاه متعارضند که بسا در زمینه هایی تاریخ پژوه را به بن بست می کشاند، اما نکته هایی بدیهی که در گره گشایی از برخی معماها نقش دارند نیز فراوان است». در ادامه نیز نشست مراجع دینی در 16 آذر ماه سال 41 را تاریخ ساز و سرآغاز جنبش سیاسی - مذهبی ملت ایران می داند که برای شرح آن باید پیچ و خم هایی را پشت سر گذاشت.

فصل دوم کتاب از هشت نفر شرکت کننده در این جلسه و جلسات مشابه نام می برد که عبارت بودند از آیت الله شریعتمداری، آیت الله گلپایگانی، آیت الله خمینی، آقای حاج شیخ مرتضی حائری یزدی، آقای حاجی شیخ عبدالنبی، شیخ محمدعلی اراکی و آیت الله حاج سیدمحمد محقق. البته به زعم نویسنده این کتاب این جلسات یک غایب بزرگ هم داشته و آیت الله مرعشی به عنوان یک فقیه سیاست گریز، به بهانه بیماری از مشارکت در این جلسات طفره رفته است.

در ادامه این کتاب به شرح نشست های این علما و تبعات و تأثیرات آنها می پردازد و ماجرا را با شرح و بسط نسبتا فراوان و جزء به جزء از زاویه دید علمای دینی آن دوران به شکل تاریخ شفاهی بیان می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط