بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

الحاد و از خودبیگانگی

بررسی خاستگاه های فلسفی الحاد معاصر

ناشر : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده : پتریک مسترسن

مترجم : سید ابراهیم موسوی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 248

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8710410003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع اثر حاضر تبیین «رابطه الحاد با از خود بیگانگی» است و در حوزه روان ‌شناسی دین به تشریح نوعی «انسان‌گرایی» درباره آزادی پرداخته، که «هم‌بودی انسان با خدا» را زیر سوال می‌برد. نگارنده در این میان به دنبال ردیابی نقطه‌ عطف‌های فلسفی، در مسیر پیشرفت الحاد معاصر، از خاستگاه آن در تفکر مدرن تا زمان حاضر است. کوژیتوی دکارتی که عموما به اهمیت خطیر آن در شکل‌گیری فهم مدرن از خویشتن اذعان می‌شود، بن‌مایه هدایت‌ کننده در این اثر است و نشان می‌دهد که چگونه منظر کوژیتویی که تحت تاثیر علم جدید تقویت شد، الهام‌بخش خط سیری فلسفی گشت که این اعتقاد سنتی ازخود بیگانه دانستن انسان بی‌اعتقاد به خدا را، به این دیدگاه تبدیل کرد که اعتقاد به خدا منشا مهمی برای ازخودبیگانگی بشر است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط