loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

زیارت آل یاسین، نظر به مقصد جان هر انسان

ناشر لب المیزان

نویسنده اصغر طاهرزاده

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 106

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 877 10003022
15,000 13,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتابی که در اختیار دارید حاصل سخنرانی استاد طاهرزاده در شب پانزده شعبان است و تلاشی است برای روشن شدن معنی حقیقی ملاقات و رؤیت مقام معنوی حضرت صاحب الامر (عج) به همان طریقی که خودشان به ما آموزش داده اند، که پس از پیاده شدن سخنرانی از نوار و تصحیح و تکمیل مطالب آن توسط سخنران محترم، به صورت این نوشته در اختیار خوانندگان محترم قرار می دهیم.

همچنان که ملاحظه خواهید کرد محتوای زیارت آل یس از معارف فوق العاده بلندی برخوردار است و ضرورت دارد که به کمک شروح مختلف و مفصل بدان پرداخته شود و سخنران محترم با شرح مختصر خود، ما را متوجه این موضوع نموده اند، و همچنان که خودشان اظهار می دارند در این شرح سعی شده مطالب در نهایت اختصار بیان شود تا اتصال خواننده با اصل متن زیارت محفوظ بماند، ولی چنانچه مایل بودید موضوع را به طور مفصل دنبال کنید به دیگر آثار ایشان در رابطه با معارف مهدویت و مقام واسطه فیض بودن حضرت صاحب الامر(عج) رجوع فرمایید.

فهرست مطالب کتاب:
معرفت؛ هدف خلقت
عالی ترین معرفت، معرفت به امام(ع)
اهمیت شناخت امام(ع)
چگونگی شناخت امام(ع)
امام، اصل عالم و آدم
رؤیت در منظر زیارت آل یاسین
امام زمان(عج) مظهر اسم «الله»
خودش، خودش را می شناساند
امام زمان(عج)؛ راه ورود به کتاب خدا
بهترین شرایط ارتباط با خدا
معنی مقام بقیه الله
امام زمان(عج) حقیقت جان هر انسان
امام زمان(عج) وعده حتمی خداوند
نظر به کامل ترین نماز
نظر به کامل ترین تشهد و سلام
نماز؛ واقعی ترین کلمات
امامu نمایش کامل ترین نماز
سلام بر راز رکوع و سجود
آینه نمایش توحید
امام(ع) نمایش کامل ترین حمد و استغفار
امام زمان(عج) ؛ حاکم شب و روز
امام زمان(عج)؛ معنی شب و روز
امام زمان(عج) ؛ حامل اسماء الهی
امام زمان(عج)؛ آرمان بلند انسان
اظهار عقاید حق برای هم سنخی
معیت امام زمان(عج) با همه چیز
توجه به رجعت، عامل نجات از ظلمت
هم دلی با امام
ما هم از مستان این مِی بوده ایم
برکات حضور امام(عج) در زندگی
عالی ترین تقاضا، در اوج امیدواری
بر عاشقان فریضه بود جستجوی دوست
امام زمان(عج) ؛ مقصد جان ما
تقاضای رفع موانع ظهور
احساس مسؤلیت نسبت به موفقیت امام(عج)
تقاضای تحقق تمدن اسلامی
باز سلامی دیگر
امام(ع) مظهر اسم هادی
شب پانزده شعبان، نورٌ عَلی نور
امام زمان(عج) منتظر آمادگی ما هستند

مولف در مقدمه کتاب آورده است: معنی حقیقی زیارت یا ملاقاتِ حضرت صاحب الامر علیه(عج) به آن صورتی است که خود حضرت(عج) به ما آموخته اند.آن گاه که قبل از آموزش زیارت آل یاسین فرمودند: «هرگاه خواستید توجه کنید به وسیله ما به سوی خدا و به سوی ما، پس بگویید چنان که خدای تعالی فرمود: «سَلامٌ عَلَی آلِ یس السَّلامُ عَلَیْکَ یَا دَاعِیَ اللَّهِ وَ رَبَّانِیَّ آیَاتِهِ ....». پس چنانچه ملاحظه می فرمایید خود حضرت صاحب الامر(عج) از طریق زیارت آل یاسین، راه ملاقات با وجود مقدس خود را به ما نشان داده اند، عمده درست برخوردکردن با آن راه و رسم است.
در شرح زیارت آل یاسین سعی شده است از طریق آن زیارت به حقیقت معنوی امام(عج) نظر کنیم و آن حضرت را با صفات مخصوص به خودشان مورد خطاب قرار دهیم و سپس از امامِ حیّ و حاضر، جوابی مناسب آن صفات بشنویم.
در این شرح همه تلاش برای تحقق چنین ملاقاتی است. به طوری که بتوانیم حقیقت امام را با تمام صفات ملاقات کنیم و آن حضرت نیز با تمام انوارِ مخصوص به خود جواب ملاقات ما را بدهند. و معنی ملاقات واقعی که به ما آموزش داده اند این نوع ملاقات است که بهره فراوانی نیز به همراه دارد.
خوانندگان عزیز عنایت داشته باشند که سعی شده مطالب در نهایت اختصار بیان شود، لذا شایسته است با دقت هرچه بیشتر به نکات مطرح شده توجه گردد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما