بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

تا ساحل آرامش - کتاب اول: فانوس دانایی (شناخت های لازم در زندگی مشترک)

زندگی یاد گرفتنی است. زندگی را یاد بگیریم

ناشر آیین فطرت

نویسنده محسن عباسی ولدی

ویراستار سید محمد دلال موسوی

تصویرگر حمید قالیجاری

با همکاری رادیو معارف

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 282

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 878610003022
33,000 29,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه تا ساحل آرامش، مباحثی است که در برنامه «پرسمان تربیتی رادیو معارف»، طرح شده است. این مجموعه در بهار سال 1390 انتشار یافته و تا به امروز حدود پنجاه بار به دست چاپ سپرده شده است.

به جهت استقبال فراوان از این مجموعه، پس از بازنگری های انجام شده در محتوا و قالب کتاب، این مجموعه هم اکنون در چهار جلد به چاپ رسیده است. در گذشته سه جلد اول این مجموعه «گام های موفقیت در زندگی مشترک» و جلد چهارم و پنجم «پاسخ به پرسش های شما در زندگی مشترک» بود؛ اما از این پس کتاب اول درباره شناخت های لازم در مسیر موفقیت در زندگی مشترک، کتاب دوم و سوم «باید»های لازم در زندگی مشترک و کتاب چهارم نیز درباره «نباید»های زندگی مشترک سخن می گویند.

- در این مجموعه برخلاف روال قبل پرسش و پاسخ ها در پایان هر بحث آمده است.
- کتاب هایی متناسب با مباحث طرح شده که متون ادبی ضمیمه هستند که جهت تکمیل بحث (از همین نویسنده) معرفی شده است.
- پرسش هایی که پس از چاپ مجموعه تا ساحل آرامش (دوره قبلی)، در برنامه «پرسمان تربیتی خانواده» از رادیو معارف طرح شده به تناسب موضوع در چاپ جدید وارد شده است.

این کتاب جلد اول این مجموعه با عنوان فانوس دانایی است:
کتابی که در دست شماست، دوست دارد شما را با شناخت های لازم در زندگی مشترک آشنا کند. با وجود این شناخت ها می توانید راه زندگی مشترک را به خوبی پیدا کرده و به کمک کتاب های بعدی این مجموعه، این راه را با موفقیت طی کنید.

کتاب حاضر، از هفت گام تشکیل شده است:
- گام اول: آمدنم بهر چه بود؟ (هدف از آفرینش و نقش آن در زندگی مشترک)
- گام دوم: نشانه شناسی موفقیت (نشانه موفقیت در زندگی مشترک چیست؟)
- گام سوم: سنگ محک (برای تصمیم هایمان، ملاک ثابت و صحیحی داشته باشیم)
- گام چهارم: من و محور مختصات عالم (جایگاه خود را در عالم هستی بشناسیم)
- گام پنجم: تو را می شناسم؟ (روحیات و حساسیت های همسرمان را بشناسیم)
- گام ششم: نگاهی دوباره به خویش (عیب هایمان را بشناسیم)
- گام هفتم: تو می بینی و او پیچش مو (مشاوره را کمک بدانیم نه دخالت)

فانوس دانایی، به همراه خود ضمیمه ای ادبی دارد. «دندان این طمع از جنس الماس است، آن را نمی کنَم» نام ضمیمه ادبی این کتاب است. حال و هوایی که ضمیمه ادبی در وجودتان ایجاد می کند، سرمایه خوبی برای عمل کردن به مطالبی است که در این کتاب می خوانید.

دریا آرام باشد، ولی فانوس دریایی روشن نباشد، در صفحه تاریک شب معلوم نیست، ساحل را پیدا کنی. در میان تلاطم موج ها، وقتی نگاهت به فانوس دریایی گره می خورد، امید در چشمانت برق می زند. از تلاطم نترس، این تاریکی است که وحشتناک است.
با فانوس دانایی، راه رسیدن از دریا به ساحل را پیدا کن. اگر مقصدت را درست نشناسی، راه زندگی را نمی وشد طی کرد. حیرت و سردرگمی، عاقبت کسی است که بی آن که هدف را بشناسد، راه را طی می کند. تو مسافر این راهی. چرا خودت را نشناخته، دل به دریا می زده ای؟ راستی تو که تنها نیستی. همسفری هم داری. می شود همسفر را نشناخته، سفر آغاز کرد؟
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

احمدرضا

سلام.چطوری میشه فایل ورد یاpdf کتاب تا ساحل آرامش را تهیه کرد?خواهشا زود جواب بدید

4 اسفند 1395

سلام
ارائه فایل کتابها با رضایت خود ناشر یا مولف صورت می گیرد و معمولا ناشر یا مولفی فایل ورد یا pdf در اختیار کسی قرار نمی دهد.

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما