بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. کودکان و نوجوانان (20)
  4. لطیفه های زیرخاکی - جلد اول: لطیفه های دلگشا

لطیفه های زیرخاکی - جلد اول: لطیفه های دلگشا

لطیفه هایی از کلیات عبید زاکانی

ناشر : موسسه فرهنگی مدرسه برهان (انتشارات مدرسه)

سال نشر : 1396

تعداد صفحات : 104

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8795410003022
10,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

لطیفه‌ های دلگشا، نخستین جلد از مجموعه لطیفه ‌های زیر خاکی است که لطیفه ‌های جذاب و ماندگاری از کلیات عبید زاکانی را برای نوجوانان ارائه می ‌کند.
عبید زاکانی انسانی بزرگ و برجسته بود که در قرن هشتم و در شهر قزوین می ‌زیست. او استعداد ویژه‌ ای در سرودن و نگارش طنز داشت. گاهی هم با دوستان خود می ‌نشست و با یکدیگر لطیفه می‌ ساختند و برای دیگران آن‌ ها را تعریف می‌ کردند. هدف او برای نگارش متون طنز‌آمیز، علاوه بر خنده، به تصویر کشیدن بی‌ اخلاقی‌ ها و بدرفتاری‌ های حاکمان و مردم زمان خود برای آیندگان بود.
عبید زاکانی در نوشته ‌هایش با نیش و کنایه، رفتارها و گفتارهای زشت انسان ‌های به ‌ظاهر مطرح و برجسته را نقد و بررسی می ‌کرد. او از دروغ ‌گویی، خودخواهی، غرور و تکبر، دورویی و پول‌ پرستی متنفر بود و دوست داشت این اخلاق‌ های ناپسند را افشا کند. با اینکه او اشعار غیرطنز هم داشت، اما بیشتر زمان خود را به نگارش طنز و شوخی سپری می‌ کرد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط