بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. زندگی معنوی - جلد دوم: بازگشت

زندگی معنوی - جلد دوم: بازگشت

ناشر : موسسه فرهنگی هنری دین و معنویت آل یاسین (تیماس)

نویسنده : محمدتقی فعالی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 184

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8806510003022
30,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

مجموعه «زندگی معنوی» بر اساس اثر فاخز و کم نظیر «منازل السائرین» خواجه عبدالله انصاری، ابواب صدگانۀ سلوک را تبیین می کند. در این کتاب، اصول و ویژگی های زندگی معنوی به گونه ای عرضه شده است که نظامی منسجم و چارچوبی واحد و جامع برای فهم خود ما و رفتارمان، چه از جنبه فردی و چه به لحاظ اجتماعی را فراهم می آورد؛ ازاین رو، با تکیه بر منابع دست اول معرفتی به ویژه قرآن کریم، نشانه ها و اشاره هایی معنوی برای پیمودن مسیر معرفت و عرفان راستین پیش روی سالکان قرار می دهد.

محور منازل که همان عرفان عملی و سیر و سلوک است، فناست و صد منزل، صد منزلِ فناست. اوج قلّۀ فنا این است که انسان موحّد شود؛ لذا فنا جایگاه مهمی پیدا خواهد کرد. به تعبیر ساده، فنا مستلزم محو شدن و این نیز ملازم با از خود بی خود شدن یا نفی تعیّن و خودیّت است.

کتاب حاضر جلد دوم این مجموعه با نام «بازگشت» از مجموعه شرح منازل خواجه عبدالله انصاری است.

آغاز نیل به موفقیت معنوی
روح هبوط
شناخت حقیقت نافرمانی
هدایت؛ محصول عصمت ورزی
شرایط توبه
حقیقت توبه
وجوه درونی توبه
اسرار توبه
در اندیشه پی بردن به بدی ها
غرق در مشاهده فرمان پروردگار
توبه متوسطان سیر و سلوک
بازگشت خواص
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط