loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دانشنامه دین بریل (دوره دو جلدی)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 88334 10003022
500,000 475,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دانشنامه دین بریل علاوه بر جامعیت یکی از جدیدترین ها در حوزه مطالعات ادیان است.

خواننده در خلال مطالعه مدخل های این کتاب، به خوبی به پاکیزگی تالیف و پژوهش و نیز جدید بودن و جامعیت آن پی خواهد برد. لحاظ کردن روش علمی در تالیف مدخل ها از ویژگی های خاص این دانشنامه است که خواننده فرهیخته ضمن مطالعه آن بدان اذعان خواهد کرد.

کتاب دانشنامه دین بریل یکی از جامع ترین و دقیق ترین دانشنامه ها در حوزه دین پژوهی به سرویراستاری کوکو فون استوکراد، نویسنده و دین پژوه ایرلندی است که در سال 2007 توسط انتشارات بریل چاپ شده و حاوی آخرین یافته ها و دستاوردهای دین پژوهان معاصر است. این کتاب به روشنی نشان دهنده تحولی است که مطالعات علمی و دانشگاهی دین در طی چند دهه اخیر از سرگذرانده است و بی جهت نیست که مدخل هایی چون مدرنیته، افسون زدایی، سکولاریزاسیون، هویت، تروریسم، خشونت، فمینیسم و … در قالب مدخلی مستقل توضیح داده شده است.

منطق انتخاب مدخل ‌ها و توضیحات مربوط به آنها، معطوف به انعکاس دادن جنبه‌ های فراوان زمینه‌ های دینی گفتمان در جوامع مدرن شده است. برای موفقیت در این تلاش، دو چشم‌ انداز بایستی ترکیب شود: نخست، جنبه‌ های عمومی و ارتباطی دین می‌ باید به صراحت مطرح شود، که در مدخل‌ هایی چون: رسانه، ادراک، بازنمایی جمعی، یا زندگی روزمره، نمونه ‌هایی از کوشش‌ ها را برای معرفی این جنبه شاهد هستید. ضمناً تعداد زیادی از تصاویر نیز هستند که گاهی اوقات، ردپای دین را در مکان‌ هایی غیرمنتظره یافته‌ اند. دوم، بُعد تاریخی است که از اهمیتی حیاتی برخوردار است، زیرا بدون اطلاع از گذشته و مقایسه با دوره ‌ها و زمینه‌ های مختلف، یافتن فهمی مناسب از گفتمان دینی مدرن غیر ممکن است. این است که چرا خواننده دانشنامه، مروری تاریخی را هم در مدخل‌ های مربوط به مفاهیم و هم در عناوین مرتبط با سنت‌ های دینی مشاهده می ‌کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما