loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

معناشناسی 2

ناشر پژوهشگاه حوزه و دانشگاه

نویسنده علیرضا قائمی نیا

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 270

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 88583 10003022
60,000 57,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

معناشناسی زبانی یکی از شاخه‌ های مهم زبان ‌شناسی است که از قرن بیستم به صورت مستقل مطرح شده است. این دانش به بررسی علمی معنا می‌ پردازد و از این ‌رو، «دانش معنا» نام گرفته است. اگر چه قدمت مباحث آن به دوره یونان می ‌رسد و در میراث علمی مسلمانان و در علوم مختلف اسلامی مطرح بوده، اما تدوین و طرح این دانش در عصر جدید تفاوت‌های مهمی با دوران گذشته دارد. نظام‌ مندی و روش‌ مندی و ابتنا بر مبانی زبان ‌شناختی خاص، چهره جدیدی به آن داده است. همچنین، این دانش تأثیر فراوانی در مطالعات دینی و فهم و بررسی متون دینی بر جای گذاشته است.

در چند دهه اخیر، تحقیقات معناشناختی گسترده‌ ای براساس جریان ها و روش‌ های معناشناختی در مطالعات قرآنی انجام شده است.

کتاب حاضر برای آشنایی با مبانی و روش‌ های این دانش تدوین شده است. این اثر براساس سر فصل مصوب و با حمایت مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور تدوین و به عنوان منبع آموزشی درس معناشناسی 2 رشته علوم قرآن و حدیث معرفی شده ‌است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما