loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

امواج اراده ها: گوشه ای از اراده و توان ایرانی به سمت خودکفایی و پیشرفت

کتاب برگزیده شانزدهمین دوره پویش کتابخوانی روشنا | ایران پیشرفته 1

5 (3)

ناشر راه یار

نویسنده راضیه عزیزی

تحقیق و تنظیم کتاب میلاد حبیبی | پژمان عرب

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 280

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 88755 10003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در مقدمه این کتاب آمده است: «امواج اراده‌ها» دستچینی از خاطرات است که به کالبدشکافی گوش‌ه ای از دستاوردها و پیشرفت‌ های درخشان انقلاب اسلامی می‌ پردازد و می‌ خواهد به ما بگوید از چه راهی آمده‌ ایم و کجا ایستاده‌ ایم و به کدام سو باید برویم. تمام خاطرات مستندی که پیشرفت‌ ها و دستاوردها را اثبات می‌ کردند، لا به‌ لای خبرها و تحلیل‌ های روزمره و کلیشه‌ ای گم شده بودند و پیداکردن و بیرون کشیدن آن‌ ها کار سخت و البته مهمی به نظر می‌ رسید.

خاطرات بر اساس موضوع، در پنج فصل شامل «صنایع نظامی»، «صنعت هسته‌ ای»، «علوم پزشکی»، «دیپلماسی و مدیریت» و «فناوری و صنعت» گردآوری شده است. در این میان موضوعاتی وجود دارد که پیشرفت‌ های حاصل شده در آن بخش، به صورت ویژه با شخصیت‌ های دانشمند و با اراده فعال در آن حوزه گره خورده است. بنابراین، بعضی از خاطرات به بررسی ابعاد شخصیتی آنها اختصاص یافته است. با وجود این، محور بخشی از خاطرات اشخاص هستند؛ اما برای حفظ وحدت و نظم ساختاری کتاب، ترجیح دادیم چینش خاطرات بر اساس موضوع باشد.

در ابتدای فصل سوم کتاب که به بخشی از سخنان رهبر انقلاب درباره عدم خودباوری درباره پیشرفت‌های کشور در 28 اردیبهشت 1386 اختصاص دارد، آمده است: «بنده چند بار پیشرفت‌ های سلول‌ های بنیادی را در چند سخنرانی بر زبان آورده بودم. از دانشمندان کشور و از بعضی از دانشگاه‌ ها به من نامه نوشتند: «آقا، این قضیه را شما اینقدر نگویید، این واقعیت ندارد. اینجور نیست. این که می‌ گویید در سلول‌ های بنیادی پیشرفت کرده‌ اند و در شبیه‌ سازی، کلونینگ، دارند تمرین و کار می‌ کنند، باور نکنید. چنین چیزی اتفاق نیفتاده و نخواهد افتاد.» بعد که گوسفند شبیه‌ سازی شده را جلو چشم همه قرار دادند، بعد که در سمیناری که تشکیل دادند، دانشمندان معروف دنیا، زیست‌ شناس‌ های درجه یک دنیا آمدند مصاحبه کردند و تصدیق کردند که پیشرفت‌ ها، پیشرفت‌ های محیرالعقولی است، آن وقت یک عده از دیرباورها، باور کردند.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما