loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

رهبری از بالای خط: رویکردی جدید برای موفقیت پایدار

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 88919 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
94,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

چرا کتاب دیگری دربارهٔ رهبری؟

هنگامی ‌که این را از خودمان پرسیدیم، پاسخمان این بود، «زیرا بیشتر مدل‌ های فعلی رهبری کارآمد نیستند». اجازه بدهید منظورمان را شفاف توضیح دهیم. مدل‌ های رهبری امروزی در دستیابی به اهداف مطلوبی مانند خلق ارزش برای سهامداران، افزایش سهم بازار، توسعهٔ محصولات جدید، پیروزی در رقابت، ایجاد ثروت و شهرت برای برخی از رهبران خاص و ارائهٔ چارچوب ‌هایی مفید به دانشکده ‌های کسب‌ و کار برای آموزش رهبران آینده به طور نسبی تأثیرگذارند. اما ما دریافته ‌ایم که این نتایج کافی نیستند، چرا که این مدل‌ ها در سه سطح بسیار مهم ناپایدارند.

سطح فردی:

ما با مشتریان متنوعی همکاری کرده ‌ایم، از بانک ‌ها و شرکت‌ های سرمایه ‌گذاری برتر دنیا گرفته تا سازمان‌ های پیشرو در عرضۀ خدمات سلامتی و شرکت ‌های پرچم‌ دار در حوزۀ فنــاوری. ما با کسب ‌و کارهای نوپــای کارآفرینانه، کسب‌ و کارهای کوچک و 500 ســازمان برتــر فورچون کار می ‌کنیم. ما به هزاران نفر از رهبران، شــامل باهوش ‌ترین ‌های نسـل هزاره خدمات مربیگری، تسهیلگری و مشاوره عرضه کرده ‌ایم.ما با بسیاری از رهبران برجسته ‌ای که با ازدواج نافرجام، خانوادهٔ از هم ‌گسیخته، دل بی‌ احساس و آینده ‌ای بی رؤیا وارد میان ‌سالی شده ‌اند کار کرده ‌ایم. آن‌ ها می ‌توانند با افتخار دربارهٔ دستیابی به تعداد زیادی از اهداف پیش‌ بینی ‌شدهٔ فصلی صحبت کنند اما برای پیدا کردن معنا، رضایتمندی، شادکامی و تعادل در تقلا هستند.

سطح سازمانی:

رهبران فرسوده، پراسترس و خسته سازمان ‌هایی را می ‌پرورانند که در آن ‌ها میزان خروج کارکنان و هزینه‌ های سلامتی زیاد و دلبستگی کارکنان کم است. همچنین در این سازمان ‌ها تیم‌ های غیر مؤثری پدید می ‌آیند که اغلب ضد یکدیگر عمل می ‌کنند. مدل ‌های فعلی رهبری از سازمان ‌ها می خواهند که افراد را عمدتاً از طریق ترس و پاداش‌ های بیرونی برانگیزانند. با وجود آنکه هیچکس بحثی ندارد که این شیوه ‌های انگیزش می‌ توانند موجب نتایج کوتاه مدت شوند، این شیوه ‌ها معمولاً با بدبینی در محیط کار همراه‌ اند و پیامدهای منفی بلندمدتی دارند. در چنین موقعیت‌ هایی، رهبران برای افزایش بهره ‌وری باید پیوسته ترس و اضطراب را تشدید کنند و سپس از مشوق ‌های مالی بیشتر برای نگه داشتن افراد ترسیده، بدبین و خسته استفاده کنند. اگر هدف ساختن سازمان ‌های پرانرژی، خلاق و سودآور با تیم ‌های مشتاق و بهره ‌ور در بلندمدت است، بدون شک این مدل‌ ها پایدار نیستند.

سطح سیاره‌ ای:

ما این کتاب را به گفتمان بزرگ رهبری تقدیم می‌ کنیم، زیرا باور داریم مدل ‌هایی مانند رهبری آگاهانه برای پیشگامان حال و آینده است، که خودشان، سازمان ‌هایشان و جامعهٔ جهانی را به فرازهای جدید موفقیت خواهند رساند. رهبری آگاهانه الگوی کاملاً جدید و معناداری ارائه می‌ کند که هر کسی را که پذیرای آن باشد ارتقا می ‌دهد و غنا می ‌بخشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما