loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

ماه تی تی و کلاغ سرگردان

ناشر کتاب نیستان

نویسنده لیدا طرزی

تصویرگر فرهاد جمشیدی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 48

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 88978 10003022
35,000 33,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

غافلگیرکننده و مملو از شگفتی؛ اثری که مخاطب خود را صرفنظر از سن و سال و وابستگی به هرکدام از خرده فرهنگهای ایرانی در حس خوشایند ناشی از ارجاعات فرامتنی غرق می کند. « ماه تی تی و کلاغ سرگردان » اثری برگرفته از سابقه ی مشترک همه ی ماست که با زبانی امروزی برای کودکان سال های آخر دبستان و نوجوانان به شکل نمایشنامه نوشته شده و این قدرت را دارد که آنان را مشتاقانه همراه خود به انتهای ماجرا ببرد و در لحظاتی نفس های شان را در سینه حبس کند.

متن، شروعی ساده دارد: ماه تی تی دختر شش ساله ی گیلانی می خواهد بداند چرا مادربزرگ همیشه در آخر قصه می گوید: « قصه ی ما به سر رسید کلاغه به خونه اش نرسید. » اما هیچ کس جواب این سوال را نمی داند.

سفر قهرمان نمایشنامه به دنیایی فراواقعی باعث آشنایی او با کلاغ سرگردان قصه ها می شود؛ کسی که تصور می کند چون دیگران ـ قصه گوها ـ برایش خانه ای نساخته اند، مجبور به سرگردانی شده. اما در کش و قوس ماجراها و برخورد با شخصیت ها و رویدادهای مختلف، سرانجام به نتیجه ای دیگر می رسد: مهم ترین نکته ی « ماه تی تی و کلاغ سرگردان » موضوعیست که نه فقط کودکان مخاطب اثر، بلکه بسیاری از بزرگسالان نیز به درک آن احتیاج دارند تا بتوانند زندگی بهتر و به سامان تری بسازند و با به عهده گرفتن مسیولیت ، دست از انفعال و سرزنش دیگران بردارند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما