loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اراده الهی در اندیشه امامیه نخستین

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده اکبر اقوام کرباسی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 244

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 89053 10003022
37,000 33,300 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع افعال الهی، یکی از مهم‌ترین موضوعات الهیاتی در تمامی ادیان توحیدی است که تبیین صحیح آن، بازبســــته شناخت دقیق "اراده" به عنوان مهم‌ترین رکن الهیات افعــال است.
توجه ویژه به این مسئله هم در متون وحیانی قابل پی‌گیری است و هم در نظریه‌پردازی‌های الهی‌دانان قابل مشاهده است. تاریخ فکر و اندیشه‌ورزی بهترین شاهد این ماجراست که چه تبیین‌ها و تحلیل‌های متفاوتی از اراده الهی مطرح شده است.

در این اثر تلاش شده است با بازخوانی چیستی اراده الهی در قرآن و روایات، تبیین‌های مختلف از اراده خداوند در اندیشه امامیه نخستین به تصویر کشیده شود و سپس در پرتو مطالعه‌ای مقایسه‌ای با اندیشه‌های رقیبِ امامیــــه، هم‌چون جریـــان کلامی اعتزال و جریان فلسفی، تحلیلی از چــــرایی تطوّر این نظریه‌پردازی‌ها به دست داده شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما