loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تصویر شر در دستگاه معنایی قرآن

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده سید مهدی میرزابابایی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 346

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 89059 10003022
45,000 40,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

رخدادهای عالم در مفهوم‌سازی قرآن، از چهار حالت زیر خارج نیستند؛ در جهان‌بینی قرآن برخی حوادث در عالم با دشواری همراه بوده و نارضایتی و ناخرسندی به دنبال دارند، اما شر نیستند. در این جهان‌بینی گروه دیگری از پدیده‌های آفرینش معرفی شده‌اند که دشواری و نارضایتی را توأمان با شر دارند. آیات الهی دو دسته دیگر نیز معرفی کرده‌اند که در برخی موارد با گشایش و رضایتمندی همراه هستند اما خیر تلقی نمی‌شوند در حالی که وقایعی در عالم اتفاق می‌افتند که در آنها رضایتمندی و خرسندی با خیر همراه شده است. در همنشینی واژگان«تُحِبُّوا» با «شَرّ» و «تَکْرَهُوا» با «خَیْرّ» در آیات قرآن رابطه عموم و خصوص من وجه بین مفهوم نارضایتی و ناخرسندی با شر و بین رضایتمندی و خرسندی با خیر تصویر‌سازی شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما