بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. سفیر شیعه در غرب: حجت الاسلام و المسلمین محمد محققی لاهیجی

سفیر شیعه در غرب: حجت الاسلام و المسلمین محمد محققی لاهیجی

ناشر : مرکز اسناد انقلاب اسلامی

نویسنده : مرکز اسلامی امام علی (هامبورگ)

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 260

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8965410003022
45,000 42,750 تومان
افزودن به سبد سفارش

استاد محمد محققی(1290-1348ه.ش) متولد لاهیجان، استاد فلسفه و حکمت اسلامی و پایه‌گذار مسجد امام علی(علیه‌السلام) در هامبورگ و نخستین امام آن بود. وی دروس حوزوی را در رشت، تهران، مشهد و قم دنبال کرد و نیز در مدرسه‌ی دارالفنون به تحصیل پرداخت. او با علوم ریاضی، هیئت و زیست‌شناسی آشنا بود و به زبان‌های عربی، فرانسه، روسی و آلمانی تسلط داشت. وی بابی جدید در سرفصل‌های مدارس دینی گشود و برخی از اساتید فلسفه و مراجع تقلید بعدی را پای درس خود کشاند. سال 1331 ه.ش برای تدریس به دانشگاه تهران دعوت شد و در سال 1334 ه.ش از سوی مرجعیت اعلای شیعه، حضرت آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) به هامبورگ رفت. سخنرانی برای پیروان ادیان، پایه‌گذاری کتابخانه‌ی شیعی، تلاش علمی برای ترجمه‌ی قرآن کریم به آلمانی، خرید زمین مسجد، احداث ساختمان و امامت بر آن از اقدامات وی در مدت هشت سال اقامت در آلمان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط