بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

حرم در انتظار ما

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 8976410003022
20,000 19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

شهید حاج قاسم سلیمانی در وصیت‌ نامه خود جمله عجیب و بسیار مهم و سرنوشت‌ سازی دارند، آنجا که از عمق اعتقاد و صمیم قلب و شدت علاقه به مردم، می‌ نویسند:« امروز قرارگاه حسین بن علی، ایران است. بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ ها می‌ مانند... خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول الله است... والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف و کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ ماند».

حفظ جمهوری اسلامی یعنی مرکزیت حرم و دفاع از آن، به مقتضای زمان شکل‌ های مختلفی به خود می‌ گیرد. حضور در جبهه‌ های عراق و سوریه برای حفظ حرم حضرت زینب سلام الله علیها و سایر حرم‌ های ائمه اطهار علیهم السلام در عراق و جان فدا کردن، یک شکل حفظ و دفاع است، و مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب فرد شایسته و اصلح که نظام اسلامی را به سوی تمدن نوین اسلامی به پیش ببرد هم شکل دیگر حفظ و صیانت از این حرم و فداکاری در راه آن است.

این کتاب برای عموم مردم و همه کسانی که حق رأی دارند، مفید و لازم است؛ لیکن با رویکرد اختصاصی جوانان و به ویژه گفتمانی با رأی‌ اولی‌ ها تهیه شده و در دو فصل مطالب متنوعی را ارائه کرده است.

در فصل اول کتاب مسائلی همچون اختیار انسان، رابطه این اختیار با انتخاب، رابطه انتخاب با تعیین ملاک‌ های متناسب با هر انتخاب، شایسته‌ گزینی در کوچک‌ ترین تا بزرگ‌ ترین انتخاب‌ ها، حق انتخاب و مسئولیت‌ پذیری در برابر شرایط مختلف، بررسی شده است. حس حمایت و حضور و دفاع از حرم در جوانان و رأی اولی‌ ها حاصل بحث این فصل است.

در فصل دوم درباره انتخابات و اهمیت و وزن آن در جمهوری اسلامی و به طور ویژه انتخابات «ریاست جمهوری» بحث شده است. دعوت به مشارکت گسترده و حضور هر ایرانی دارای حق رأی در انتخابات و ملاک‌ های کاندیدای اصلح که می‌ تواند حرم را محافظت و بر اقتدار و عظمت آن بیفزاید، از دیدگاه امام خمینی، رهبر فرزانه انقلاب و شهید حاج قاسم سلیمانی، در این فصل آمده است. همچنین فرمولی برای تعیین امتیاز و نمره کاندیداها پیشنهاد شده است که کار انتخاب اصلح را روان و دقیق می‌ نماید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط