بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

بازار اسلامی در نظریه و کارکرد

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9044710003022
55,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

یکی از ارکان مهم نظام مالی کشور که نقش قابل توجهی در اجرای سیاست های اقتصادی کلان دارد بازار سرمایه است. از سوی دیگر دین و اقتصاد به ویژه بازار اقتصادی با یکدیگر ارتباط وثیقی دارند. در نظام اقتصاد اسلامی و از جمله بازار، هر آنچه که جنبه ای از صلاح و مصلحت جامعه و مردم را دارا باشد، حلال و هر آنچه که جنبه ای از فساد جامعه و مردم را در پی داشته باشد، حرام شمرده شده است.

نظام اقتصادی اسلام ضمن نفی احتکار، ربا، غبن، غش، کم فروشی، گران فروشی و سایر آسیب های فقهی و اجتماعی به رقابت سالم در بازار توصیه می کند، زیرا لازمه توجه به این امور، تقسیم عادلانه امکانات میان همه فعالان اقتصادی و تزریق روحیه امید به بازار و پیشرفت و توسعه در همه جوانب اقتصادی است.

این کتاب می کوشد بازار اسلامی را در دو عرصه نظریه و کارکرد واکاوی نماید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما