بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

امام موسی صدر و مسئله رژیم صهیونیستی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9058610003022
قابل تهیه از مراکز پخش
75,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این نوشتار در پی پاسخگویی به این سؤال است که امام موسی صدر دارای چه افکار و اندیشه‌ ای در مورد اسرائیل بود که با توجه به این افکار چه سیاستی و اقداماتی را در مواجهه با آن اتخاذ کرد و آثار آن بر مقاومت ضد اسرائیلی چیست؟ پاسخ موقت به‌ عنوان فرضیه اصلی آن است که امام موسی صدر با توجه به زمینه‌ های فکری مذهبی و اخلاقی خویش، رژیم صهیونیستی را توسعه‌ طلب و بزرگ‌ ترین دشمن جهان اسلام می‌ دانست و تنها راه مقابله با آن را مقاومت همه‌ جانبه می‌ دانست که همه جامعه باید در آن دخیل باشند، که تأثیرات آن را در اشکال مختلف در مقاومت کنونی شاهد هستیم.

به‌ نظر می‌ رسد که بنیان و اساس مقاومت تبیین‌ شده امام موسی صدر، مقاومتی فراگیر و واقع‌ بینانه همراه با شالوده‌ ای مذهبی و اخلاقی است که بر نقش جدی همه اصناف و گروه‌ های جامعه در سطوح مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و مبارزاتی استوار است که می‌ تواند الگویی مناسب برای مقاومت کنونی باشد.

ایشان با درک عمیق خطر ایدئولوژی صهیونیسم برای منطقه غرب آسیا و جهان اسلام سعی در ایجاد جامعه‌ ای مقاوم در مقابل جامعه منفعل داشت و همین مباحث به‌ تدریج زمینه‌ ساز ایجاد جنبش مقاومت لبنانی در برابر تجاوزات صهیونیست‌ ها در قالب اسرائیل به جنوب به لبنان شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما