بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

زنان، فمینیسم و اقتصاد

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده محمدتقی کرمی قهی | زهرا خیری

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 280

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9069810003022
50,000 47,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عدالت نسبت به زنان در نظام اقتصادی اصلی ترین موضوعی است که اقتصاددانان فمینیست به آن می اندیشند. از منظر اقتصاد کنونی، به نظر می رسد مسائل توسعه اقتصادی از قبیل فقر، اشتغال، مالیات، توزیع مجدد درآمد و سیاست های اقتصادی مرتبط با آن از نظر جنسیت خنثی باشند. اما اقتصاددانان فمینیست استدلال می کنند که اقتصاد جریان اصلی سوگیری های جنسیتی دارد؛ از تعریف موضوعاتی که اقتصاددانان مطالعه می کنند تا مدل ها و زبان توصیف مسائل تا روش شناسی و روش تحقیق اقتصادی و حتی آموزش اقتصاد.
در واقع انتقادات اقتصاد فمینیستی بسیار گسترده است و همه جوانب اقتصاد رایج از مبانی تا سیاست ها را در بر می گیرد که می تواند برای منتقدان و حتی علاقمه مندان اقتصاد مرسوم جالب توجه باشد.

کتاب حاضر حاصل مطالعه برخی از آثار مشهور‌ترین اقتصاددانان فمینیست است. بخش اول این کتاب کلیاتی از اقتصاد فمینیستی شامل فصل اول مروری بر اقتصاد نئوکلاسیک و فمینیسم و فصل دوم کلیات اقتصاد فمینیستی است. بخش دوم کتاب، دو موضوع مهم در مطالعات اقتصاددانان فمینیست یعنی موضوعاتی در خصوص توسعه اقتصادی و اشتغال زنان را در فصول سه و چهار شامل می‌ شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما