loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خدا، ارزش، عقلانیت: گامی به سوی نظریه '' تناسب وجودی '' در باب ارزش

ناشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

نویسنده محمدعلی مبینی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 275

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 90783 10003022
55,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب نظریه ای جدید در باب ارزش اخلاقی مبتنی بر جهان بینی توحیدی پیشنهاد می شود. نویسنده بحث را با برخی تأملات معناشناختی و بررسی برخی نظریات به‌ویژه نظریۀ مرحوم آیت‌اللّه مصباح یزدی دربارۀ ارزش اخلاقی شروع و سپس با توجه به اشکالات موجود، نظریۀ توحیدی جایگزین را که مبتنی بر استقلال ارزش اخلاقی است، ارائه می‌دهد. این نظریه بر مفهوم تناسب و هماهنگی میان موجودات تأکید می‌کند و تناسب محوری را میان خالق و مخلوقات می‌بیند. نویسنده بر این باور است که با پیگیری این نظریه، نه تنها در حوزۀ ارزش بلکه در حوزه‌های دیگر فلسفه نیز می‌توان به تبیین‌هایی جدید رسید. در فصل‌های پایانی کتاب، دو نمونه از این تبیین (در مسئله عقلانیت و مسئله شرور) ارائه می‌شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما