بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث (فارسی)

ناشر چاپ و نشر دارالحدیث

نویسنده محمد محمدی ری شهری

مترجم حمیدرضا شیخی

photographer عباس پسندیده

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 344

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9085010003022
52,000 46,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نهاد خانواده، اصلیترین رکن جامعه و بستر فرهنگهای گوناگون و زمینه ساز خوشبختی و یا بدبختی انسانها و امتها است، و از این رو، اسلام که برنامه سعادت و تکامل بشر است، عنایت ویژه ای به سلامت، رشد و پویایی این نهاد سرنوشت ساز دارد.

موضوع خانواده به طور کلی در سه محور، قابل بحث و بررسی است: تشکیل خانواده، عوامل تحکیم و تعالی خانواده و نیز آسیبها و عوامل فروپاشی آن. اسلام در هر سه زمینه، رهنمودهای بسیار مهم و سازندهای دارد که اینک برای نخستین بار، متنِ نسبتا کامل این رهنمودها به صورتی منسجم و با شیوهای نو، همراه با چند تحلیل مورد نیاز، در اختیار پژوهشگران قرار میگیرد. گفتنی است که همه این رهنمودها به گونهای در جهت تقویت بنیاد خانواده، که مهمترین نیاز جامعه امروز بشر است قرار دارد، و از این رو، این مجموعه، «تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث» نام گذاری شد.

این کتاب، نیاز پژوهشگرانِ مسایل خانواده را به منابع اسلامی تأمین مینماید و همه خانواده ها، بویژه جوانان، برای رسیدن به زندگی همراه با آسایش و آرامش، میتوانند از آن بهرهمند شوند.

بی تردید، مطالعه این کتاب و برنامه ریزی و فرهنگسازی بر پایه معارف نورانی آن، موجب افزایش آمار ازدواج ، تحکیم نهاد خانواده و کاهش میزان طلاق خواهد بود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما