بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

اقتصاد و سیاست اقتصادی در جمهوری اسلامی

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 264

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9093110003022
10,000 9,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع این کتاب، بررسی مسئله اقتصاد و سیاست‌های اقتصادی کشور از منظر حضرت امام خمینی (ره) است. هدف از تدوین کتاب حاضر، شناخت اصول، روش‌ها، اهداف، آرمان‌ها، الزامات، ویژگی‌ها و روش‌های نظارتی مد نظر امام خمینی (ره) درباره اقتصاد اسلامی و به کارگیری این رهنمودها در دستیابی به رفاه و سعادت است. نگارنده در این نوشتار، با دقت در رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره)، نخست اقتصاد اسلامی را تعریف و محدودة وظایف و اختیارات اقتصادی در حکومت اسلامی را مشخص کرده است. وی سپس اقتصاد و خودکفایی اقتصادی، مقابله با اشرافیت و انحصارطلبی و مبارزه با ایجاد مافیاهای قدرت و ثروت و مقابله با مادی‌گرایی، مصرف زدگی و تجمل پرستی را شرح داده و مالکیت را از نظر اقتصاد اسلامی مطالعه کرده است. در ادامه مسئله تحریم ربا، اقتصاد جمهوری اسلامی ایران، خصوصی سازی و مشارکت مردم در اقتصاد، صنعت، نفت و منابع زیرزمینی و کشاورزی و کارگری بررسی شده و نقش و وظیفة بازاریان، اصناف، بانک‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه در پیشبرد اقتصاد تشریح گردیده است. در بخش‌های دیگری از کتاب، جایگاه مسئولان و کارگزاران، توسعه، مقابله با فشارها و تحریم‌های اقتصادی و اقتصاد بین‌المللی و مبادلات اقتصادی با کشورهای خارجی مطالعه و بررسی شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما