بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

جستاری در اندیشه سیاسی اسلام

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 188

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9097210003022
6,000 5,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در این کتاب با توجه به آیات قرآن مجید و تعالیم اهل بیت(ع) و فقهای برجستة عصر غیبت، به مرور اجمالی اندیشة سیاسی اسلام به نحو عام و بررسی تفکر سیاسی شیعه در عصر حضور معصوم(ع) و دوران غیبت ایشان به نحو خاص پرداخته، و همچنین زیرساخت‌های معرفتی این دو گونة اندیشه سیاسی در جهان اسلام را بازیابی نموده است. بدین منظور نخست تفکر سیاسی اهل سنّت تشریح و بنیادها و مبادی نظریه‌پردازی سیاست در میان ایشان و نقش دولت‌های اموی و عباسی در شکل‌گیری این تناقص و غلبة گفتمان تغلب و استیلا بر گفتمان شریعت و عدالت در اندیشه تبیین شده است. در ادامه نظریة امامت به عنوان بنیاد تفکر سیاسی شیعه و نیز نظریة ولایت فقیه مورد مطالعه قرار گرفته است. شایان ذکر است در توضیح نظریة ولایت فقیه بر اندیشة سیاسی امام خمینی(ره) تمرکز شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما