بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

سیره مدیریتی پیامبر اعظم (ص)

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 224

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9110810003022
12,000 11,400 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بشر از فقدان اخلاق و معنویت و عدالت در مدیریت رنج می‌برد. ملت‌ها از ناحیۀ زمامداران و مدیران بی‌صلاحیت خسارت‌های جبران‌ناپذیری دیده‌اند. در دموکراسی غرب که آن را بهترین شیوه و روش انتخاب مدیران عالی جامعه می‌دانند جایی برای سنجش و ارزیابی رفتارهای مدیران در راستای فضایل و ارزش‌های متعالی و پایبندی به اخلاق و عدالت وجود ندارد. اسلام، با ظهور خود، حکومتی همراه با اخلاق و معنویت و ارزش‌های والای انسانی مانند عدالت را تشکیل داد و پیام‌آور آن رسول اکرم (ص) خود، مامور تشکیل این حکومت گردید. اخلاق و سیرۀ مدیریتی نبی اکرم اسلام (ص)، الگویی از یک مدیر تمام‌عیار الهی و در عین حال موفق در رشد و تعالی و پیشرفت مادی و معنوی جامعه را فراروی بشریت قرار داد. جمع شدن تمام خوبی‌ها در یک مدیر و حاکم اسلامی رسول اکرم (ص) درخشندگی خاصی دارد، به گونه‌ای که این الگو را برای تمامی دوران‌ها و انسان‌ها قابل تبعیت ساخته است. بر این اساس است که گذشت زمان، نه تنها از بزرگی و عظمت این الگوی الهی کم نکرده، بلکه با رشد علم و دانش بشری، این الگو و الگوهای دیگر (امامان) درخشندگی بیش‌تری یافته‌اند. در کتاب حاضر، سیرۀ مدیریت رسول گرامی اسلام (ص) بازگو می‌گردد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط