غیرقابل سفارش
این کالا فعلا موجود نیست و غیرقابل سفارش است.

پهپاد در دفاع مقدس: روند شکل گیری و نقش آفرینی یگان پهپاد سپاه در دفاع مقدس

دسته بندی: فرهنگ پایداری دفاع مقدس

ناشر: نیلوفران

نویسنده: عبدالرضا سالمی نژاد

سال نشر: 1399

تعداد صفحات: 188

فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

اگر چه از سال ها پیش از جنگ، پرنده های هدایت پذیر از راه دور (پهپاد) به عنوان ابزار اطلاعاتی در ارتش های جهان از جایگاه خاصی برخوردار بودند، اما در ارتش ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی محلی از اعراب نداشتند، و گفته می شود که چند فروند از پهپادهای هدف در یکی از پایگاههای نظامی دیده شده که در دوران دفاع مقدس هیچ ماموریتی از خود نشان ندادند.

ضرورت بکارگیری پهپادهای شناسایی دقیقاً از روزی مطرح شد که فرماندهان جبهه های جنگ با چالشی به نام محدویت پروازی هواپیماهای شناسایی RF4 ارتش روبرو شدند و از عکس هوایی به عنوان مهمترین و قابل اتکاترین وسیله کسب اطلاعات و شناخت موقعیت دشمن در صحنه نبرد، محروم شدند. به دنبال تحریم های اقتصادی- تسلیحاتی، نیاز جبهه های جنگ به عکس هوایی و نگرانی فرماندهان از نبود وسیله جایگزین، نیروهای مومن، متعهد و جوان مراکز تحقیقاتی دانشگاهی بر آن شدند تا در جهت تامین جایگزینی برای آن به فکر چاره باشند.

قرار داشتن کشور در تحریم های اقتصادی - تسلیحاتی امریکا و دنیای غرب از یک طرف و تصویب عملیات استانچ 1 علیه جمهوری اسلامی، امکان دستیابی به پهپادهای نظامی را برای سپاهیان اسلام طولانی و یا غیر ممکن ساخته بود که رزمندگان برای تامین آن هدف مجبور به ساخت و ارتقای هواپیماهای مدل شدند.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام