بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

هر چه شما بگوئید، ارباب!

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 138

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9130810003022
20,000 19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

وابستگی پهلوی به ‌قدرت‌های بیگانه یعنی انگلیس و پس از آن امریکا، بلایی بود که به فساد رژیم قاجار اضافه شد. رژیم پهلوی هم فاسد بود و هم وابسته، گوشش به زبان و خواست ارباب بود، اگرچه گاه خود را مستقل نشان می‌داد و ادای کشورهای مستقل را در می‌آورد. اعتراف انگلیسی‌ها به آوردن رضاخان و بردن او در جنگ جهانی دوم و سرکار آوردن محمدرضا در دسترس همگان و از واضحات تاریخی است که خودِ اعضای خاندان پهلوی هم به آن اعتراف کرده‌اند. حوادثی در دوران رضاخان و محمدرضا پیش آمد که این وابستگی با شدت بیشتر، صریح‌تر و روشن‌تر نمایان شد. ناقلان این حوادث و رخدادها، گاه مأموران انگلیسی و امریکایی و گاه مقامات ایرانی هستند که واسطه و انتقال‌دهنده پیام‌ها بوده‌اند. بعضی از وقایع هم مستقیما از سوی این دو پادشاه فاسد و وابسته نقل و ضبط شده است. در کتاب «هرچه شما بگویید، ارباب!» با بخش‌هایی از حوادث و وقایعی که نشان‌دهنده اطاعت و خضوع این دو پادشاه در برابر بیگانگان بوده و تسلیم نظرات و خواسته‌های آنان شده‌اند، آشنا می‌شویم. همه این خاطره‌ها، مستند هستند و اسناد آن‌ها در زیرنویس هر خاطره ذکر شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما