loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

قیام قیامت

دفتر سوم

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 915 10003022
65,000 58,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب قیام قیامت نوشته محمد شجاعی است و در انتشارات کانون اندیشه جوان منتشر شده است.

آیات متعددی از قرآن به حقیقت روز قیامت و چگونگی وقوع آن اشاره دارد. در این آیات از مسئله معاد و روز قیامت با نام های گوناگونی یاد می شود که هریک از آن ها اشاره به یکی از ابعاد مفهومی معاد دارد. حشر، نشر، رجوع، روز حسرت، روز حساب، روز نزدیک، روز جمع؛ از جمله ی این تعبیرات اند.
به گفته ی قرآن کریم، شروع این واقعه بزرگ همراه با دوبار دمیده شدن در صور است. صور اول یا صیحه ی مرگ در پایان جهان که همه خلایق می میرند و عالم هستی نابود می شود، دمیده شده و صور دوم یا نفخه حیات، در آستانه روز رستاخیز و با زنده شدن مردگان شنیده می شود. پس از آن حجاب ها کنار رفته، باطن ها ظاهر خواهد شد و با تشکیل دادگاه عدل الهی شاهدان بر اعمال گذشته انسان به شهادت فراخوانده می شوند.

فهرست مطالب کتاب قیام قیامت:
● پیش گفتار
● مقدمه
● نفخ صور
● دم الهی یا کلام خدا
● دم یا دم ها
● نفخ صور اول
● استثنا شدگان از حکم نفخ اول
● چگونگی نفخ صور اول
● نفخ صور دوم
● حقیقت نفخه ی احیاء
● قرآن و قیامت
● دسته ی اول
● دسته ی دوم
● دسته ی سوم
● چگونگی ظهور روح و بدن در حشر
● حقیقت بهشت و جهنم
● بهشت یا لقای رب با اسمای رحمت
● جهنم یا لقای رب با اسمای غضب
● تکامل حشری
● اشکالات تکامل در حشر
● اشکال اول
● اشکال دوم
● چگونگی تکامل در قیامت
● خلاصه
● پی نوشت ها
● کتاب نامه

در پشت جلد کتاب قیام قیامت میخوانیم:

این کتاب با بررسی حقیقت وجودی نفحه صور اول و دوم، به صورت خلاصه کیفیت روز قیامت، بهشت و جهنم را تشریح کرده، و همچنین آیات قرآن کریم را در مورد مسأله قیامت مورد بررسی قرار می دهد.
روزگاری فرا می رسد که نظام کنونی عالم دگرگون می شود، حجاب ها رخت می بندد و درون هویدا می شود. همه اسباب و روابط قطع شده و تنها یک اراده کارگر می افتد. دادگاه عدل الهی برپا شده و همگان بر نتیجه کرده خویش در مزرعه دنیا آگاه می شوند.به راستی در این واقعه هولناک چه رخ می دهد؟ کیفیت آن چگونه است؟ در نفخه اول و دوم چه تغییراتی در نظام عالم ایجاد می شود؟ آیا در قیامت مجددا روح به بدن باز می گردد؟....
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما