بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

خواب آب: سرگذشت آب و آبرسانی در ایران

ناشر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

نویسنده عباس جهانگیریان

تصویرگر مسعود قره باغی

سال نشر : 1398

تعداد صفحات : 60

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9159210003022
قابل تهیه از مراکز پخش
28,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب برای نوجوانان بالای 15 سال منتشر شده است تا آن‌ ها را با سرگذشت آب و آبرسانی در ایران آشنا کند.«پیدایش قنات و ظهور تمدن‌ های جدید»، «مُقَنی‌ ها، مهندسان آب و خاک»، «مهندسی طراحی و ساخت قنات»، «سد و بند»، «پیشینه‌ی ساخت آب‌انبار در ایران»، «میرآب‌ ها»، «زیرآب»، «تاریخ پیدایش کوزه»، «ساعت آبی»، «مهندسان و آب‌ شناسان نامدار ایرانی» و... از جمله موضوع‌ هایی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است. در بخشی از کتاب «خواب آب» آمده: «آب آبادانی می‌آورد. هر کجا برود آباد می‌کند و هر جا نرود، ویرانی و بَرَهوت و بیابان به جا می‌گذارد. کشور ما روی نوار خشک و نیمه‌ خشک کره‌ی زمین قرار دارد؛ به همین دلیل سایه‌ی تهدید و ترس از خشک‌ سالی، همیشه بر سر ما ایرانیان بوده و هست.» «نیاکان ما» مجموعه‌ ای است که به گوشه‌ هایی از فرهنگ و تمدن مردم ایران پس از اسلام پرداخته و تلاش دارد با نگاهی متفاوت به سرگذشت ایران، تاریخ را در دل زندگی مردم و فرهنگ آن‌ ها جست‌وجو کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما