loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

بکه: یازده روایت از شاهدان فاجعه منا

ناشر دفتر نشر معارف

نویسنده ابراهیم اکبری دیزگاه

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 184

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 92143 10003022
40,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فاجعه منا یکی از فجایع مهم چند سال اخیر است که در پی بی‌ تدبیری سعودی‌ ها، تعداد زیادی از زائرین از ملیت‌ های مختلف خصوصاً ایران از گرما و تشنگی به شهادت رسیدند.

نویسنده با قلم شیوای خود تلخی این فاجعه را با معجزه کلمات به تصویر کشیده است که مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌ دهد. پس از واقعه منا که در حج سال 1394 رخ داد و در آن بیش از 400 تن از زائران ایرانی به شهادت رسیدند، آثار متعددی در قالب هنر تلاش کرده‌ اند تا بخشی از این واقعه و مظلومیت شهدای این فاجعه را به تصویر بکشند. کتاب اکبری دیزگاه دومین اثری است که با مراجعه به شاهدان عینی، سعی در بازخوانی این ماجرا از زاویه دید آنها دارد.

نویسنده در بخشی از این کتاب درباره دشواری‌ هایی که در راه نوشتن این اثر متحمل شده است، می‌ نویسد: در آن 40 روز که روایت شاهدان را ضبط می‌ کردم، من روزها گوش می‌ شدم: روایت‌ های متعدد آلوده به قیامت را می‌ شنیدم و حالم خوش بود؛ باری قیامت به وجودِ آدم انبساط و نشاط می‌ بخشد. اما شب‌ ها کابوس می‌ دیدم؛ کابوس ازدحام، کابوس گوشت و خون، کابوس انبوهی آدم‌ها، کابوس بدن‌های عریان و متورم پشته شده روی هم و کابوس شیطان را که دشمنی می‌کند با انسان. فقط تقلا می‌کردم که خاطرات، زودتر تمام شود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما