55,000
تومان
10 ٪
49,500
تومان
افزودن به سبد خرید

بچه‌ ای که نمی‌ خواست آدم باشد

دسته بندی: کودکان و نوجوانان

ناشر: مهرستان

نویسنده: زهرا موسوی

تصویرگر: فاطمه زمانه رو

سال نشر: 1400

تعداد صفحات: 80

6
امتیاز
2
نفر
3.5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

در این کتاب بچه یعنی شتر کوچولو، کودکان را با آقایی مهربان آشنا می کند که از نظر او بهترین و مهربان ترین مرد دنیاست. اولین بار این مرد مهربان وقتی به داد او رسیده بود که عده ای می خواستند او و آی دی را کتک بزنند و مرد مهربان گفته بود : ” نه… حیوان زبان بسته را نزنید، چه کارش دارید؟”

بچه شتر در دیگر خاطراتش چند بار دیگر هم از آن مرد مهربان حرف می زند. مثل این که بچه شتر عاشق آن مرد مهربان شده است چون یک بار به خاطر دیدن او از مسابقه شتر سواری درست وقتی که داشت به خط پایانی مسابقه به عنوان اولین شتر نزدیک می شد انصراف داده بود. او دلش می خواهد یک شتر بفهم باشد و خیلی دلش نمی خواهد آدم باشد.

این کتاب که درون مایه دینی دارد به بازخوانی واقعه غدیر می پردازد و آی دی و بچه شتر را در یک سفر زیبا و خاطره انگیز به غدیر می کشاند و بچه شتر، مرد مهربان را آن جا دست در دست پیامبر(ص) می بیند.

«زهرا موسوی» نویسنده کتاب سعی کرده است با نگارشی کودکانه داستان را با جهان کودک نزدیک کرده و قصه را برای گروه سنی مورد نظرش جذاب کند. از آنجایی که قصه گوی کتاب یک شتر است خواننده بزرگسال هم دوست دارد داستان بچه شتر خاطره جمع کن را تا آخر دنبال کند.

گزیده کتاب

من یک شتر یک ساله هستم. اسمم هم بچه است. من خیلی تر از خیلی دوست دارم خاطره جمع کنم. اما شترها خیلی کمتر از کم خاطره جمع میکنند. مگر اینکه مثل من به سفر بروند. سفر به شهری خوب و به خانه ای خوبتر از خوب. سفری که در آن با یک آدم خیلی خیلی خوبتر از خوب آشنا شدم ...

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام