loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

افسون حلقه: نقد و بررسی عرفان حلقه

ناشر سایان

نویسنده علی ناصری راد

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 240

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9247 10003022
12,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عرفان حلقه که به عرفان کیهانی نیز موسوم شده از ریشه های آیین های شرقی چون هند و چین و از شالوده ی دیدگاه های تجربی غربی چون نظریه کوانتوم بهره برده و از عرفان اسلامی و تصوف ایرانی با هدف آشتی دهی دنیای عرفان، علم و مذهب استفاده کرده است و می کوشد خلا معنوی موجود بین انسان ها را مرهمی و درمانی باشد.فرادرمانی که زیر مجموعه عرفان کیهانی قلمداد می شود بر جاذبه و رواج این مکتب نیز افزوده است.
بنیان گذار این مکتب تا کنون سه کتاب با نام های عرفان کیهانی، انسان از منظری دیگر و بینش انسان را به چاپ رسانده است.از این میان کتاب عرفان کیهانی که مشتمل بر اساسنامه و اصول پایه این مکتب است مهم ترین کتاب عرفان کیهانی به شمار می رود از این رو تحلیل، بررسی و سنجش آن با ترازوی نقد نشانه گر قیمت و ارزش این مکتب خواهد بود.بی شک ارزش انسان به اندیشه است و ارزش اندیشه به درستی آن.
تلاش نگارنده در این نوشته سنجش درستی و نادرستی اصول مطرح شده در عرفان کیهانی است.باری اصول مزبور به آسیب هایی از جمله: آشفتگی و ابهام مفاهیم، سستی مبانی، تناقضات درونی، ناهمسازی با آیات قرآن، تفسیر به رای آیات الهی و نیز التقاط دچار است.

عرفان حلقه یا عرفان کیهانی مکتبی است که آیین های شرقی را با نظریه های غربی آمیخته و این ترکیب را با زبان عرفان اسلامی و تصوف ایرانی بیان می کند.
عرفانی پر تناقض که از انسان آغاز می کند، مسیرش انسان است و به انسان ختم می شود.فرادرمانی یکی از زیر مجموعه های افسونگر این عرفان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

مهدی

با سلام این چه راهی برا پول در اوردن چطوره که کتابای عرفان حلقه رایگان تو دسترس همه قرار میگیرن ولی برا خوندن نقدش باید پول بدی؟

5 مهر 1393

سلام
اولا که این نقد شما باید به گوش مسولان برسه نه ما چون ما هم مثل شما این کتابهارو میخریم و برای استفاده عموم در اینجا قرار می دهیم.
ثانیا ترویج دهندگان عرفان حلقه حمایت های مالی میشن از سوی قدرت های بزرگ ولی نویسندگان ناقد این جریان فکری خودجوش اقدام به انتشار کتابهاشون میکنن.

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما