loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

مهدی (عج) ده انقلاب در یک انقلاب

ناشر دفتر نشر فرهنگ اسلامی | طرح فردا

نویسنده حسن رحیم پور ازغدی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 120

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 925 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
25,000 22,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب مهدی (عج) ده انقلاب در یک انقلاب، چهارمین شماره از مجموعه مباحث طرحی برای فردا مشتمل است بر سخنرانی های «حسن رحیم پور ازغدی» با موضوع «مهدویت» است. این کتاب توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی و طرح فردا به چاپ رسیده است و سرفصل های کتاب کتاب مهدی (عج) ده انقلاب در یک انقلاب شامل موارد زیر است:
دولت عاشقی و عدل جهانی، مهدی (عج) نیمی شرقی، نیمی غربی، و جهانی شدن، پایان تاریخ و مهدویت.

مساله ی مهدویت متضمن مضامین نظری و عملی بسیار مهمی است و یکی از مهم ترین این مضامین که مستقیم به سرنوشت بشریت مربوط می شود، طرحی است که مهدویت برای تاریخ جهانی صورت بندی می کند و اشاره به نوعی جهان وطنی و عدالت جهانی برای انسان جهانی دارد و بدان معنی است که ما، در جنب همه ی این حماقت ها، ستم ها و شرارت هایی که در جامعه ی بشری اتفاق می افتد، معتقد باشیم به این که یک دینامیزم با شعوری در نبض تاریخ، تعبیه شده و او عاقبت، همه چیز را جبران خواهد کرد، او تاریخ را غسل خواهد داد و با نبردی فراگیر و جهانی به این جنگ "همه علیه همه" در تاریخ، خاتمه خواهد داد و با استقرار دولت عدل جهانی، دیگر ما در دنیا جز شهروند جهانی نخواهیم داشت. یک شهر است و آن جهان است و یک شهروند است و آن شهروند جهانی است.
.
از مهدی (عج) هر چه بگوییم حکایت انگشتانه و دریاست. ایشان در چشم‌انداز بسیار مرتفعی هستند و ما از هر زاویه‌ای که بخواهیم به ایشان بنگریم باید کلاهمان را از سرمان برداریم تا نیفتد. ایشان بر روی بام جهان و بر شانه تاریخ ایستاده‌اند، در حالی‌که ما زیر دست و پای جهان و زیر چرخهای ارّابه تاریخ دست و پا می‌زنیم. نه ما، بلکه همه بشریت.
قیام مهدی (عج)، نقطه غلیان تاریخ و شوک بزرگ تاریخی است که علیه ستمگران جهان و برای گشودن راه تنفّس بشریت محروم وارد می‌شود و بر اساس روایات، نه فقط راه تنفّس، بلکه ایشان راه تعقّل را هم برای بشریت، باز می‌کنند. بخش های عظیمی از ظرفیت بالقوّه تعقّل و عقلانیت بشر تا قبل از ظهور ایشان تعطیل است و در روایات رسیده است که وقتی ایشان بیایند عقلانیت، تازه فعلیت پیدا می‌کند و بالفعل می‌شود. یعنی عقل بشر، بعضی از موتورهایش خاموش بوده و به‌دست ایشان و در عهد ایشان روشن خواهد شد و ایشان مخالفان «عقل» و مخالفان «عدل»، هر دو را، یک‌جا بر سر جای خود خواهند نشاند. بازار عقلانیت و عدالت، هر دو را، گرم خواهد کرد که به هم مربوط‌اند و نه «عدالت» را جدا از «عقل» می‌توان به‌درستی فهمید و معنا و اجرا کرد و نه عقل و عقلانیت اگر به عدالت، معطوف نباشد، عقل سالم و عقل به معنای واقعی کلمه است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما