بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

کدخدایی شیطان! نظام سلطه در گذر زمان

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9299710003022
22,000 19,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در آغاز دهه نود میلادی، دوره جدیدی از استعمار و سلطه بر کشورها آغاز شد که از آن تحت عنوان سلطه پست مدرن یاد می‌شود. در این دوران گفته می‌­شد که ارزش‌های لیبرال دموکراسی در سراسر جهان به صورت یک جریان غالب و مسلط درآمده ‌است و همه کشورها و جوامع باید در برابر آن تسلیم شوند. فروپاشی اتحاد جماهیرشوروی و به دنبال آن پایان جنگ سرد و قرار گرفتن آمریکا در جایگاه تنها ابرقدرت دوران، به این کشور فرصت داد تا دیگر بازیگران بین­‌المللی را وادار به پیروی از اهداف و الگوهای خویش سازد. آمریکا در طول این دهه، به صورت جدی، تلاش­هایی را برای شکل­‌دهی به نظام تک قطبی و جهانی ساختن نظام لیبرالی و سرمایه­‌داری آغاز کرد. طرح دکترین بوشِ پدر تحت عنوان «نظم نوین جهانی» و نظریه «پایان تاریخ» توسط فرانسیس فوکویاما و همچنین نظریه «برخورد تمدن‌ها» توسط ساموئل هانتینگتون در راستای ایده نظم جدید مطرح شدند.

در این کتاب، بحث سلطه و نظام سلطه، به‌ عنوان پدیده‌ای در جامعه و نظام بین‌الملل، در ذیل تحولات جهان غرب در طی چهارصد سال اخیر و به ویژه در جهت­‌گیری توسعه‌طلبانه و امپریالیستی قدرت‌های استعمارگر غربی به سمت بقیه جهان مورد مطالعه و کنکاش قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما