loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

داستان های خارجی 5: تپلی و چند داستان دیگر

ناشر امیرکبیر

نویسنده گی دو موپاسان

مترجم محمد قاضی

سال نشر : 1390

تعداد صفحات : 262

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 93013 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
25,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

تپلی و چند داستان دیگر، تپلی در شمار بهترین نوول های گیدوموپاسان است.

نقش آفرینان این داستان بورژواهای بزرگ و سرمایه داران شهر «روان» هستند که در مقابل تسلط سربازان پروسی بر شهر و کشورشان، سرمایة خود را در معرض خطر احساس میکنند و برآنند که به هر طریق شده، مایملک خود را از خطر برهانند.

اینان که روزی سنگ وطن را بر سینه میزدند و از این سنگ برسینه زدن ثروت فراوانی اندوختند، اینک محبت وطن خود را در جامه دان های پر از اسکناس و سفته و برات های معتبر جای داده اند و با وطنی که سرمایه شان است در راه گریز به جای امنی هستند. در این میان تپلی که او را به عنوان یک زن گمراه می شناسند

از میان وطن پرستان فراری، به پایمردی قدعلم میکند و مردانه تر از این مردانِ پا در راه فرار، مقاومت میکند و نشان میدهد که خمیرمایة او چیزی جز خوبی نیست و اگر لغزشی در کار بوده است، این لغزش حاصل نظام اجتماعی کثیف و منحط زمان اوست ولی صفات و ملکات انسانی در او به حد بارزی وجود دارد.

در این مجموعه جز داستان تپلی، داستان های زیبای دیگری چون مرده ریگ، عمو ژول، ننه وحشی، حسرت، اتاق شمارة 11، وداع، نشان افتخار و مادموازل مخافی نیز وجود دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما