بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

پرتوی از تفسیر اهل بیت (ع) - جلد اول: مبانی و روش

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

جامع ترین نوع تفاسیر، تفسیری است که براساس شیوه اهل بیت (ع) تفسیر شده باشد که کتاب «پرتوی از تفسیر اهل بیت (ع)» بر همین مبنا و گامی در این مسیر است.
این اثر آغاز حرکتی در جهت مرجعیت علمی اهل بیت در تفسیر قرآن است.

در این کتاب نسبت به نیاز های روز و پرسش‌ های زمانه توجه ویژه‌ ای شده است، همچنین در این تفسیر از تمام منابع در دسترس به‌ویژه لغت و تفسیر و دانش‌های روز استفاده‌ شده است.
روش جمع‌آوری این تفسیر بر مبنای فعالیت‌های گروهی و جمعی تدوین‌شده که در نوع خود کم‌نظیر است، استفاده از حافظان قرآن و احادیث و پیوند بین سنت و قرآن از دیگر امتیاز های این تفسیر است.

همچنین قطعه‌ بندی متن، تعیین معنای کانونی، واژه پژوهی اجتهادی، ساختار خاص کلمات، سیاق متنی و استفاده از سیاق‌های بافتی، توجه کامل به اسباب نزول، و بیان آموزه‌ها، هدایت‌ها و پیام‌های قرآنی از امتیازها و ویژگی‌های این تفسیر روایی است.

گفتنی است در این کتاب تفسیر روایات تفسیری در درون یک طرح جامع و به‌عنوان یک منبع مهم تفسیری در دل هر یک از مراحل تفسیر تدوین‌ شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما