loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

فقه و جزای عمومی (1)

ناشر مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده عادل ساریخانی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 332

موجودی تمام شده ؛ درصورت شارژ مجدد به من اطلاع بده notify_me

معرفی کتاب

دانش فقه، در صدد تنظیم رفتار بشر بر اساس اراده الهی است و هدفش از یک سو رساندن او به قله تعالی و کمال و از دیگر سو، منع از سقوط و انحطاط بی نهایت اوست. فقه جزایی، حامل پیام بازدارنده از سقوط در مفاسد است. این جنبه از فقه در مقایسه با فقه عبادات و معاملات، کمتر مورد توجه واقع شده است. با این وصف، فقهای عظام ابوابی را به حدود و قصاص و دیات اختصاص داده‌اند. لکن فقه جزای عمومی که قابل تشبیه به اصول فقه نسبت به کل فقه است و قواعد عام فقه جزای اختصاصی را بیان می کند، بیشتر مغفول مانده است.

کتاب پیش رو در دو جلد منتشر، و هرجلد در شانزده درس تنظیم شده و سعی بر آن بوده است تا به تمام سرفصل‌های حقوق جزای عمومی با نگاهی فقهی و با استفاده از قرآن کریم و روایات و منابع فقهی پرداخته شود. اگرچه کتب مقایسه‌ای در این مورد قبلاً به همت متخصصان نگاشته شده، این اثر نخستین کتابی است که از منظر فقه جزای عمومی نگاشته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما