فراخوانی فراخوانی ...

حکایت کشف حجاب

تحقیق و تنظیم کتاب : موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 192

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
90,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

عنوان فصل اول این کتاب «کشف حجاب – دیدگاه، انگیزه، نتایج» است که مطالب انتخاب شده در آن سیر توطئه کشف حجاب را در زنجیره هجوم فرهنگی غرب نشان می دهد. و نمونه هایی از آن دلایل توجیهی کشف حجاب را می نمایاند که هیچ توجیه منطقی و حتی به ظاهر روشنی برای اعمال کشف حجاب وجود نداشته است. روشنفکران وابسته که تعزیه گردان قضایا بوده اند دلایل واهی و سفیهانه ای ارائه می کرده اند که رضاخان به دلیل عدم بینش و نافهمی آن ها را تکرار می نموده است. محمدرضا با ستایش از اقدامات پدر، تلوبحا آن اقدامات را محکوم نموده و خود با نظراتی که علی الظاهر رنگ و لعاب بهتری پیدا کرده بود سیاست تبلیغی گسترده ای را علیه حجاب آغاز می کند که مکمل اقدامات پدرش می گردد.

فصل دوم کتاب مذکور «اسناد خشونت رضاخانی و مقاومت مردمی» نام دارد. اسنادی که در این فصل ارائه می شود از کتاب های واقعه ی کشف حجاب و خشونت و فرهنگ سازمان اسناد ملی ایران انتخاب شده است و نحوه ی انتخاب و هدف از ارائه ی آن ها این بوده است که از یک طرف شدت خشونت و رذالت برنامه به اصطلاح مدرنیزه کردن کشور و آزادی زنان! نشان داده شود و از طرف دیگر مقاومت مردمی و شیوه هایی که برای دفاع از اعتقادات خود و عمل به حکم ضروری قرآن یعنی «حجاب» به کار می بسته اند نمایانده شود.

در فصل سوم کتاب با عنوان «وقایع مهم حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد گوهرشاد مشهد» سعی شده است ضمن بیان چگونگی دو واقعه ی مهم و بسیار موثر در قضیه ی کشف حجاب یعنی واقعه ی حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد گوهرشاد مشهد مقدس که به صورت دو لکه ننگ ابدی بر دودمان پهلوی معدوم نشسته است، شخصیت علمای بزرگی که در این وقایع نقطه اصلی حرکت بوده اند بازگو گردد.

فصل چهارم کتاب یاد شده، «حکایات و خاطرات»است که خاطرات و حکایت های شاهدان این واقعه ی تاریخی از زبان جمعی از علما از جمله آیت الله حاج آقا خوش وقت (امام جماعت مسجد امام حسن (ع) و استاد دانشگاه)، آیت الله حاج سید حسین بدلا، حجب السلام و المسلمین حاج آقا سید عباس موسوی (امام جماعت مسجد عمار یاسر) و عده ای از اهال تهران حکایت شده است.

عنوان فصل پنجم «زن و حجاب از دیدگاه اسلام و غرب» است. شک نیست که غرب و اسلام با دو دیگاه متفاون به زن و ارزش ها و کرامت انسانی الهی او می نگردد و بر همین اساس برنامه ریزی می نمیاد. سیاست و اقتضای زمان و مکان و منافع غرب جایگاه خود را دارد که در فصل های پیشین و این فصل به عنوان انگیزه های کشف حجاب به آن ها اشاره شده است. در این فصل سعی شده است با ارائه بخش هایی از بیانات روشن گر رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله) تفاوت این دیدگاه روشن شود.

گزیده کتاب

کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط