بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

هویت: مطالبه کرامت و سیاست ناخشنودی

ناشر بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه

نویسنده فرانسیس فوکویاما

مترجم مهدی موسوی | هانیه رجبی

سال نشر : 1399

تعداد صفحات : 259

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9496410003022
59,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فرانسیس فوکویاما (متولد 1952) فیلسوف آمریکایی، متخصص اقتصاد سیاسی و رئیس گروهتوسعه اقتصادی بین‌المللی مدرسه مطالعات پیشرفته بین‌المللی پال ایچ. نیست دانشگاه جان هاپکینز است.

معروف‌ترین کتاب او «پایان تاریخ و آخرین انسان» است که نظریه مشهور «پایان تاریخ» خود را درآن شرح داده است.

نویسنده در کتاب پیش رو به مطالعه ی معنای هویت و چگونگی پیدایش و گسترش آن در اندیشه ی متفکرانی چون مارتین لوتر، افلاطون، لاک، روسو، هگل و… می پردازد، همچنین تاثیر بسیار زیاد این مفهوم را بر سیاست، اجتماع و جدال های فکری حال حاضر جهان نشان می دهد.

نشریه «فایننشیال تایمز» درباره این کتاب نوشته: بهترین روایت درباره اینکه ما چگونه به اینجارسیدیم … گنجینه‌ای ارزشمند و برآمده از تفکرات بزرگ‌ترین نویسندگان تاریخ درباره دموکراسی.

مجله «اکونومیست» هم نوشته: اولین قانون زندگی یک روشنفکر این است که شهرت، دشمن فرزانگیاست. فرانسیس فوکویاما نمونه‌ای استثناست.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما