loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

روابط متکامل زن و مرد

نظام تربیتی و معرفتی 4

4.7 (3)

ناشر لیله القدر

نویسنده علی صفائی حائری

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 71

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 950 10003022
63,000 56,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب روابط متکامل زن و مرد، مجموعه دو نوشته و یک سخنرانی است از مرحوم علی صفائی حائری. این کتاب در انتشارات لیله القدر منتشر شده است.

موضوع فصل اول کتاب ازدواج است که در آن به ارزش و آثار ازدواج و وظایف همسران در قبال یکدیگر پرداخته شده است. در فصل دوم در مورد تساوی حقوق مرد و زن بحثهایی شده و به برخی شبهات مربوطه پاسخ داده شده است. فصل سوم به مساله حجاب پرداخته و در نهایت در فصل آخر کتاب بحثی در مورد روابط میان همسران مطرح کرده است.

در مجموع می توان گفت که کتاب روابط متکامل زن و مرد، حاوی نکات آموزنده فراوانی است که با ادبیاتی شیوا و جملاتی مختصر و پرمغز بیان شده است؛ نکاتی که نشان دهنده دقت و باریک بینی نویسنده و کثرت تاملات و تجربیات وی بوده است. مبنای قرآنی و روایی نویسنده، برداشت های نغز و دقیق از آن ها و استفاده از اصطلاحات قرآنی از ویژگی های این کتاب است.

... اگر می بینی که یک روش حاصل نمی دهد تکرار نکن و سماجت نکن. یک دنده راه نرو، که شرایط، سرعتها و حتی توقفها را می طلبد.
خستگی ، لوس بازی، بی ادبی و افسردگی و دلمردگی همه از علامتهایی هستند که نشان می دهند نیازی در میان هست و یا روش تو اشتباه است. باید تجدید نظر کرد و مشورت خواست.
قهر و تندی مکرر، جسارت می آورد و حرمتها را می درد. پس از جذب و دلبستگی، قهر می تواند اهرم مفیدی باشد به خصوص آنجا که توضیح و تبیینی هم در کار آمده باشد و در هنگام مناسبی انجام شده باشد. در لحظه ای که همسر تو انگیزه درگیری دارد و مقاومت نشان می دهد، درگیری را آغاز نکن. در برابر چشم حامی و مدافع، درگیری بی زمینه است و زیر پای تو سست است. یا باید زیاده روی کنی و یا شکست بخوری و زمین گیر شوی.
نقطه ضعف های تو ، تو را می گشاید. پس آن ها را اصلاح کن. مادر و پدرت را در مقابل همسرت مگذار. خواسته های آن ها و دوستانت را با زبان خواسته های خودت مطرح کن. محبت به تو سختی خواسته ها را کم می نماید...
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما