بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

رابطه متقابل کتاب و سنت

ناشر سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده علی نصیری

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 694

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9543110003022
150,000 135,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

به استناد حدیث شریف ثقلین کهمورد اتفاق فریقین است،
پیامبر اکرم(ص) از قرآن و عترت یعنی حاملان سنت به عنوان دو میراث گرانسنگ خود یاد کرده و بر چنگ زدن به آن ها برای رهنمونی به طریق سعادت تأکید کرده است.

بر این اساس عالمان واندیشه وران مسلمان در عرصه های مختلف علوم اسلامی از قرآن و سنت همواره به عنوان مهم ترین و معتبرترین منبع فهم و استخراج آموزه های دین شناخت یاد کرده اند. به خاطر جایگاه بس رفیعی که قرآن و سنت در ترسیم نظام جمعی از دین دارند، هرگونه کنکاش و بازپژوهی آن ها و به ویژه وع رابطه و تعاملی که این دو منبع نسبت به یکدیگر دارند، از اهمیت بس والایی برخوردار است.

از نکات قابل توجه کتاب رابطه متقابل کتاب و سنت نقد آرای بزرگان و ارایه نظریه یا نگاهی نو در تبیین رابطه کتاب و سنت یعنی «منبعیت و حجیت کتاب و سنت» است. به ویژه در روزگار ما که ضرورت تولید علم و نواندیشی با بهره گیری از مبانی متقن مورد تأکید همگان است.

کتاب رابطه متقابل کتاب و سنت تألیف دکتر علی نصیری در پنج فصل سامان یافته است:
فصل اول: بازشناخت کلیاتی درباره قرآن
فصل دوم: مبانی سنت شناسی
فصل سوم: رابطه کتاب و سنت از منظر اندیشه وران
فصل چهارم: خدمات سنت به قرآن
فصل پنجم: خدمات قرآن به سنت
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما