loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خاورمیانه عصر ظهور

4.5 (10)

ناشر دفتر نشر معارف

نویسنده مصطفی امیری

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 220

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95489 10003022
65,000 58,500 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب خاورمیانه عصر ظهور ، حاوی پنج فصل و خاتمه است. در این کتاب، به تبیین سلسله حوادث کشورهای «عصر ظهور» در مثلث «کوفه، مکه، قدس» پرداخته شده است؛ و از فتنه طولانی شام با محوریت «سوریه»؛ سناریوی آینده «عراق» و تاثیر بر امنیت شیعه؛ نقش «ایران» و انقلاب زمینه‌ساز؛ مساله «فلسطین» و نابودی اسرائیل قبل یا بعد از ظهور؛ حوادث خاندان آل‌فلان در «عربستان» به عنوان کانون تحولات سال ظهور، سخن به میان آمده است.

کتاب «خاورمیانه عصر ظهور» برای مخاطب عموم تدوین شده است و به دلیل رعایت قواعد پژوهشی و استانداردهای علمی، برای جامعه نخبگانی نیز قابل استفاده است.
آنچه در کتاب ذکر شده، صرفاً بررسی و تحلیل حدیثی است که جنبه احتمال دارد و زمان ظهور در اختیار خداوند است. تعیین وقت و توقیت از سوی معصومین تکذیب شده است. همچنین تطبیق اشتباه نیز خسارت زیان‌باری است که با ایجاد هیجان و احساس کاذب در منتظران ظهور امام عصر، تبعات ناگواری به دنبال دارد. از این‌رو، دیدگاه صحیح به دستور ائمه معصومین این است که ضمن پرهیز از تعیین وقت برای ظهور، از عجله و استعجال قبل از وقوع نشانه‌های حتمی ظهور، پرهیز کرد. چنانچه در احادیث منقول از اهل‌بیت نیز تأکید شده است.

در گستره تاریخ، همیشه در کنار جبهۀ حق، جریان باطل نیز وجود داشته که همه توان خود را برای شکست یا کاستن از گسترش و تأثیرگذاری جبهۀ حق به کار گرفته است، و این نزاع مستمر بین حق و باطل در طول تاریخ ادامه داشته و در آخرالزمان و پیش از ظهور – که تلاش‌ها برای ایجاد جبهه توحید و تشکیل حاکمیت جهانی ادیان الهی با محوریت اسلام و آخرین ذخیره الهی و منجی بشریت، امام مهدی(عج) است – به اوج می‌رسد.

از این رو، آگاهی از برنامه‌ریزی جبهه باطل ضروری است و این امر محقق نخواهد شد جز با رصد طرح‌ها، نقشه‌ها، برنامه‌ها، فتنه‌انگیزی‌های دشمنان در کشورها و سرزمین‌های درگیر واقعۀ شریف ظهور. در واقع «آینده‌پژوهی مهدوی» با تکیه بر هشدارهای حدیثی در تراث مهدوی و محور قرار دادن گزارشات درباره فتنه‌ها و بحران‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، نظامی و امنیتی، امکان وقوع آن‌ها در «جغرافیای عصر ظهور» را رصد می‌کند و اَذهان را متوجه رویدادهای تأثیرگذار در آینده می‌نماید.

بنابراین دیدهبانی سیاسی و نظامی «کشورهای نقش‌آفرین در تحولات فرایند ظهور» در هر بُرهه‌ای از زمان، می‌تواند اهمیت استراتژیک و آینده‌پژوهانه داشته باشد. و شناخت این تحولات و رویدادها، برای «دیپلماسی خارجی و بین‌المللیِ» حکومتِ زمینه‌ساز، ضروری است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

عابد

متن نظر آقای فواد حسینی نشانگر بی ادبی و جهل هست. کتاب را تا کنون نخوانده ام اما این نظر باعث شد جدی‌تر پیگیری محتوای کتاب را داشته باشم

27 آبان 1401

فواد حسینی

نخرید کتاب چرت و پرتی است .نویسنده اش‌خیلی اطلاعات سطحی دارد

14 خرداد 1401

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
گزیده کتاب کاربران
اشکان ترابی
نقد نظر فواد حسینی

من این کتاب رو هنوز نخوانده ام، ولی مطالب آقای مصطفی امیری رو از طریق یه کانال ایتا دنبال میکنم، به هیچ عنوان اطلاعات ایشون سطحی نیست. برعکس، خیلی عمیق و تخصصی در این زمینه کار کرده اند. این کتاب توی یکی از جشنواره های مهدویت رتبه سوم رو کسب کرده و به خاطر همین برای من جذاب شد که بخونم، میخونم و حتما میام نظر میدم. چقدر عجیب که پیاده نظام اونایی که مانع ظهورند این جا هم اومدن و نظر میدن تا یه اثر آگاه کننده رو تخطئه کنن

1 شهریور 1402

محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما