loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

دانشنامه امام خمینی (دوره ده جلدی)

ناشر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)

نویسنده سید ضیاء مرتضوی

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 6800

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 95580 10003022
4,950,000 4,455,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب، حاصل تلاش 260 نفر از عالمان، پژوهشگران، نویسندگان، مدیران و مجریان در بخش‌های مختلف مدیریت علمی و اجرایی، نگارش، ارزیابی، بازنویسی، بررسی‌ها و بازبینی‌های فردی و گروهیِ چندباره و ویرایش علمی و فنی و خدمات حروف زنی و تصاویر است.

این دانشنامه بیش از 860 مدخل اصلی، از جمله مدخل گسترده و جامع ویژه امام خمینی (س) و بیش از 500 مدخل ارجاعی دارد و افزون بر مجموعه تصاویر پایانی که شامل 264 صفحه برگزیده است و بیش از یک سوم مقاله‌های آن مصور است و با بیش از سه میلیون و 370 هزار کلمه در 6هزار و 800 صفحه کوشیده است ابعاد مختلف زندگی شخصی ویژگی‌های شخصیتی دیدگاه‌ها و عملکرد امام راحل و مسایل پیرامونی و افراد مرتبط با ایشان را در حوزه مختلف به شکل مستند با تکیه بر منابع فراوان نشان دهد.

امام خمینی افزون بر استعداد و هوش سرشار، محیط خانوادگی و تحصیلی مناسب و قدرت فوق العاده، از ویژگی‌هایی چون خلوص، صداقت، شجاعت، سعه صدر، قاطعیت، استواری و مردم داری بهره می‌جست و علاوه بر جایگاه مرجعیت دینی و رهبری انقلاب اسلامی ایران، از شخصیت‌های علمی جهان اسلام و جامع بسیاری از علوم گوناگون اسلامی به شمار می‌رفت. ایشان در اکثر علوم دینی چون فقه، اصول، تفسیر، فلسفه و عرفان سرآمد روزگار بود و آثار علمی زیادی در این علوم، از ایشان به یادگار مانده است که بسیاری از آن‌ها در سایه حوادث پرشتاب سیاسی، ناشناخته مانده‌اند یا بسیار کم مورد توجه قرار گرفته‌اند؛ چنان که کار سترگ ایشان در احیای فکر دینی و ابعاد گسترده اقدامات و خدمات بی‌شمار ایشان در ربع قرن مبارزه و اداره حکومت، حوادث و اتفاقات حیرت‌آور و کید دشمنان قدرتمند و مانع تراشی جریان تحجر و کج فهم دینی، همچنان ناشناخته مانده است. برای شناخت و معرفی شخصیتی مانند امام خمینی با آن همه برکات وجودی نیز، راهی جز مطالعه دقیق و موشکافانه از میراث به جامانده از ایشان در حوزه‌های مختلف نیست.

آشنایی با منظومه فکری امام خمینی و درک درست چرایی بسیاری از رویدادها که گاه با حجاب معاصرت یا پرده پوشی‌های زمان، به ویژه برای نسل جوان، در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد، نیازمند آن است که افزون بر داشته‌ها و آثار نظری و علمی، سیره اخلاقی و علمی ایشان، هم در ساحت فردی، هم در حوزۀ کنش‌های اجتماعی و سیاسی، همچنین فضا و زمینۀ این رفتارها، به درستی بیان شود.

دانشنامه امام خمینی با هدف پاسخگویی به این نیاز و با توجه به ضرورت وجود مرجعی جامع که دربردارنده زوایا و ابعاد مختلف شخصیت امام خمینی در حوزۀ نظر و عمل باشد.

این مجموعه برای آنکه تصویر درست‌تر و کامل‌تری از زندگی، زمانه و کارنامه امام خمینی ترسیم کند، در کنار محورهای مختلف اندیشه، زندگی و ابعاد مختلف شخصیتی ایشان، و نیز علاوه بر معرفی برنامه‌ها و آثاری که تاکنون برای شناخت امام خمینی و انقلاب اسلامی تولید شده است، روایت رویدادهای مربوط به نهضت اسلامی ایران، تأسیس نظام جمهوری اسلامی و حوادث پس از آن، همچینین معرفی نهادها و گروه‌های سیاسی و شخصیت‌های علمی، سیاسی و مبارز را نیز از نظر دور نداشته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما