loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

بازخوانی پرونده رضا شاه: بررسی مستند 5 اقدام رضا شاه

ناشر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

نویسنده موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1400

تعداد صفحات : 276

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 9558210003022
35,000 33,250 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«تحریف تاریخ» یعنی بریدن ارتباط بین نسل‌های یک ملت، یعنی آدرس غلط دادن به نسل‌های جدید برای گم شدن آنان، یعنی تاریک ساختن گذشتة یک ملت و غبارآلود کردن فضای ذهنی فردی و جمعی عناصر مختلف ملت. و این نتایج ناشی از تحریف تاریخ، فضا را برای بیگانگان و سلطه‌طلبان آماده و باز می‌کند تا آنچه مورد نظرشان است،

در ذهن وعمل ملت مورد تهاجم قرار دهند. در واقع با در اختیار گرفتن فکر و ذهن و هویت ملت، او را در جهت مورد نظر خود به کار و تلاش وامی‌دارند.

در میان انبوه نوشته‌های مورخان و نویسندگان حاضر در دورة رضاشاه و محمدرضا و خاطره‌هایی که از نزدیکان آنان منتشر شده است و همچنین در میان اسناد و مدارکی که بعدها از سوی وزارت خارجه و سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای حامی رژیم پهلوی انتشار یافته،‌ اطلاعاتی وجود دارد که بازخوانی و بازیابی آنها، حقایق بسیاری از حوادث و رخدادها و اقدامات دوره رضاشاه را آشکار می‌سازد.

در این کتاب 5 اقدام مهمی که از رضاشاه مورد بررسی قرار گرفته عبارتند:

1- ساخت راه آهن

2- ارتش نوین و متحدالشکل

3- امنیت و سرکوب گردن‌کشان

4- اقتدار و قاطعیت در اجرا و جلوگیری از دزدی‌ها

5- نوسازی و مدرنیزاسیون ایران
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما